14.11.2014. 19:45
Augstāko beisbola līgu (MLB) komanda Maiami “Marlins” ar sava spēlētāja Džankarlo Stentona aģentiem risina pārrunas par jauna līguma noslēgšanu. Tiek ziņots, ka pašlaik kā viens no variantiem tiek izskatīts ilgtermiņa līgums par kopējo summu vismaz 300 miljoni ASV dolāru.

Maiami “Marlins” komandas prezidents Maiks Hils un Džankarlo Stentona aģents Džoels Volfs ir sēdušies pie galda, lai panāktu vienošanos par beisbolista jauno līgumu. Lai arī pašlaik vēl nav runas par līguma noslēgšanu, tiek ziņots, ka pašlaik kā pilnīgi reāls variants tiek apspriests ilgtermiņa līguma piedāvājums, kura kopējā summa sasniegs vai pat pārsniegs 300 miljonus ASV dolāru. Neoficiāli avoti ziņo, ka pēdējais variants, kas ir ticis apspriests bija vienošanās uz 12 sezonām par 325 miljoniem ASV dolāru.

25 gadus vecais Džankarlo Stentons aizvadītajā sezonā bija komandas līderis, kurš, lai arī bija spiests izlaist sezonas beigas dēļ savainojuma (vienā no mačiem bumbiņa trāpīja viņam pa seju), bija Nacionālās līgas produktīvākais “Home run” sitējs, 37 reizes izsitot bumbiņu ārpus laukuma (karjerā kopā – 154 šādi sitieni), kas arī bija otrais labākais rādītājs visā līgā. Tāpat viņš iesita 105 punktus, kas bija tikai par sešiem mazāk kā līgas līderim Adrianam Gonzalezam.

Jāpiebilst, ka Stentonam esošais līgums beigsies tikai pēc 2016. gada sezonas, t.i., tas ir spēkā vēl divas sezonas. Neskatoties uz to Maiks Hils kā šīs starpsezonas prioritāti ir izcēlis tieši sava vadošā sitēja nolīgšanu uz ilgāku termiņu. Vēl interesantāka šī situācija ir tādēļ, ka 2014. gada sezonā “Marlins” komandai bija pats mazākais algu budžets visā MLB, jo algās viņi nērēja nepilnus 50.6 miljonus ASV dolāru, kas ir gandrīz piecas reizes mazāk nekā Losandželosas “Dodgers” un Ņujorkas “Yankees” vienības, kuras ir līgas līderi šajā ziņā.

Savukārt pats lielākais līgums starp šobrīd aktīvajiem spēlētājiem ir “Yankees” veterānam Aleksam Rodrigezam, kurš 2015. gadā atgriezīsies pēc vienas sezonas diskvalifikācijas par aizliegtu preparātu lietošanu. Viņš savulaik bija noslēdzis līgumu par 275 miljoniem ASV dolāru. Nevienam citam beisbolistam līguma kopējā summa nav pārsniegusi 248 miljonus, bet virs 200 miljoniem vērtas vienošanās ir noslēguši septiņi pašlaik spēlējoši beisbolisti.

Individuāli lielākā alga gaidāmajā sezonā būs nesen par Nacionālās līgas MVP kļuvušajam Losandželosas “Dodgers” metējam Kleitonam Keršavam – nepilni 32.6 miljoni ASV dolāru, nevienam citam nākamgad vairāk kā 30 miljoni (starp pašlaik aktīvajiem līgumiem) nav paredzēti.

Izmantotie resursi:ESPN: The Worldwide Leader In SportsKušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties