04.01.2014. 17:54
Topošais "McLaren" komandas pilots Kevins Magnusens ir apņēmības pilns izdarīt to pašu, ko savā debijas sezonā paveica Luiss Hamiltons, gandrīz kļūstot par čempionu.

2007. gadā Hamiltons debitēja Formulā 1 kā tā brīža GP2 čempions, gūstot tikpat punktus kā komandas biedrs Fernando Alonso un tikai par 1 punktu atpaliekot no tās sezonas čempiona Kimi Raikonena. Magnusens savukārt ir pašreizējais "Formula Renault 3.5 Series" čempions, tomēr viņam nav iespēja veikt tik daudz testu kilometrus pirms debijas F1 čempionātā.

"Hamiltons debijas sezonā ar "McLaren" guva lieliskus panākumus un tos pavisam noteikti ir iespējams atkārtot," stāsta Magnusens. "Zinu, ka viņš strādāja neiedomājami daudz, bet labā ziņa ir tā, ka man ir iespēja debitēt tās pašas komandas sastāvā. Viņi iepriekš ir startējuši ar debitantu, tāpēc zina kā pret to attiekties un kā strādāt. Tas ir ļoti labi."

Lai gan Magnusens nenoliedz, ka testu ierobežojumi uzdevumu padara grūtāku, dānis saskata citus pozitīvus faktorus mūsdienu jaunajiem braucējiem.

"Manas paaudzes braucēji karjeru ir uzsākuši ļoti agri," stāsta Magnusens, kurš pats šobrīd ir tikai 21 gadu vecs. "Iepriekšējās paaudzes braucēji sāka mazliet vēlāk. Ja šobrīd paņemsim 19 gadus vecu pilotu, viņš šajā vecumā būs labāk sagatavojies debijai nekā iepriekšējo paaudžu piloti."

"McLaren" boss Martins Vitmāršs paskaidro, Magnusenam šis ir īstais brīdis debitēt F1 čempionātā, jo tieši šobrīd krasi izmainās tehniskie noteikumi: "Var teikt, ka šī ir ideāla iespēja, jo viss, ko pieredzējušākie braucēji ir iemācījušies, šogad būs atšķirīgs. Savā ziņā viņam ir tikpat daudz pieredzes kā Fernandio Alonso vai Džensonam Batonam."

Pirms viņa Formulā 1 startējuši četri piloti no Dānijas. Tie ir Kevina tēvs Jans Magnusens (1995, 97-98), Nikolass Kieza (2003), Jaks Nellemans (1976) un Toms Belso (1973-74).

Izmantotie resursi:autosport.com - the authority on Formula One,...Vertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties