26.04.2014. 18:06
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) finālsērijas piektajā spēlē sestdien Magņitogorskas Metallurg komanda savā laukumā ar 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 1:0) pirmajā pagarinājumā uzvarēja Čehijas klubu Prāgas Lev, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-2 sev par labu.Metallurg hokejisti sērijas gaitā divas reizes bija atspēlējuši pretinieku komandas vienas uzvaras pārsvaru, bet tagad pirmoreiz pārņēmuši sērijas vadību.

Rezultātu otrās trešdaļas sestajā minūtē atklāja Sergejs Mozjakins, bet trešās trešdaļas trešajā minūtē 1:1 panāca kanādietis Džastins Azevedo. Komandas vēlāk aizspēlējās līdz pagarinājumam, kura devītajā minūtē vēlreiz precīzs bija Mozjakins.

Abos vārtu guvumos Mozjakinam rezultatīvi piespēlē čehs Jans Kovāržs.

Cīņas gaitā Lev hokejisti pa mājinieku vārtiem veica 36 metienus, kamēr Metallurg atbildēja ar 25 raidījumiem.

Sērijas sestā spēle, kas var kļūt par pēdējo, pirmdien notiks Prāgā.

KHL finālsērijā ir viens Latvijas pārstāvis - Lev komandā tehniskā direktora pienākumus pilda Raitis Pilsētnieks.

Kā ziņots, Austrumu konferences finālā Metallurg ar 4-1 pieveica Artūra Kuldas pārstāvēto Ufas Salavat Julajev komandu, bet Lev Rietumos ar 4-1 uzvarēja latviešu uzbrucēju Jāņa Sprukta un Miķeļa Rēdliha pārstāvēto Jaroslavļas Lokomotiv vienību.

Magņitogorskas komanda jau garantējusi Krievijas čempionu titulu, bet vien otro gadu līgā spēlējošā Lev kļuvusi par pirmo no ārzemju vienībām, kas iekļuvusi KHL finālā.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļuva Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpināja Cerības kausā, kuru pērn ieguva Rīgas Dinamo, bet šogad - Omskas Avangard. Latvijas klubs šosezon Gagarina kausā netika tālāk par pirmo kārtu.