05.12.2012. 16:35

Rīgas Dinamo KHL čempionātā trešdienas pēcpusdienā viesojas Magņitogorskā, kur izbraukuma sērijas otrajā mačā tiekas ar spēcīgo Metallurg komandu. Spēles tiešraidi iespējams vērot Viasat Sport Baltic kanālā. Mača 3.trešdaļā rezultāts ir 2:3 Metallurg labā, vārtus Dinamo guvuši Gints Meija un Roberts Bukarts. Savukārt laukuma saimniekiem izcēlušies Sergejs Mozjakins, Sergejs Gončars un Nikolajs Kuļjomins.

Spēle iesākās diezgan mierīgā tempā, labākā iespēja sākumā bija Jevgēņijam Malkinam, kurš pa kreiso malu izrāvās līdz Jučeram - vārtsargs metienu atvairīja. Perioda 3.minūtē komandas palika četratā un šajā brīdī jau Metallurg pārsvars kļuva krietni izteiktāks. Vēl brīdi vēlāk pēc Karla noraidījuma rīdzinieki palika mazākumā, tomēr līgas labākajiem vairākuma realizētājiem neizdevās Rīgas vārtus atslēgt ar pirmo mēģinājumu. Vēl vairāk - Meija mazākumā apspēlēja mājinieku aizsargus un eleganti pārspēja Ahonenu - 1:0! Mača 8.minūtē pirmais vairākums arī Rīgai - noteikumus pret Ņiživiju pārkāpa Sergejs Gončars. Vairākumā lieliska izdevība Mārtiņam Karsumam, kurš met garām no pašas vārtu priekšas. Nedaudz vēlāk abi pretinieki vēlreiz paliek četratā pēc Bukarta un Cukarello-Āsena noraidījumiem par rupjību. Noturēties nespēja arī Aleksandrs Žirū, atstājot Dinamo mazākumā; tajā lieliski nospēlēja Māris Jučers, pārverot bīstamu Malkina piespēli. Un tomēr laukuma saimnieki sodīja Dinamo par pārkāpumu - Jučers nepaspēja pārvietoties, bet vairākumā precīzs metiens vārtu stūrī Sergejam Mozjakinam. Drīz pēc zaudētajiem vārtiem dinamiešiem iespēja realizēt skaitlisko vairākumu - tajā gan reālu vārtu gūšanas iespēju nebija. Nepilnas divas minūtes pirms perioda izskaņas fantastisku kombināciju pie rīdzinieku vārtiem savērpj Metallurg - pēc Malkina piespēles vārti Gončaram. Izskatās, ka neko tādu nebija gaidījis ne Jučers, ne mūsu aizsargi. Pirmās 20 minūtēs ar 2:1 savā labā noslēdz laukuma saimnieki.

Otrā perioda sākumā rīdzinieki ieguva jau kārtējo vairākumu spēlē. Arī šoreiz neko bīstamu pie pretinieku vārtiem izveidot neizdevās, toties Malkins atņēma ripu Dinamo aizsargam Karlam un gandrīz guva vārtus mazākumā. Perioda 7.minūtē noteikumus jau pārkāpa viesi, vēlreiz ļaujot Metallurg nodemonstrēt muskuļus vairākumā - par laimi, šoreiz nekā. Magņitogorskas hokejisti pilnībā kontrolēja notikumus laukumā, kamēr Dinamo centās atbildēt ar pretuzbrukumiem. Perioda vidū pēc spēcīga Mišarina spēka paņēmiena uz ledus palika Bukarts, atkal vairākums Rīgai - Metallurg mazākumā nospēlēja teicami, neļaujot apdraudēt savus vārtus. Atgriezušies pilnā sastāvā, mājinieki droši kontrolēja spēli, izveidojot vairākus bīstamus momentus pie Jučera vārtiem. Tomēr vārtus guva Dinamo - lieliskā pretuzbrukumā teicama Meijas piespēle un Bukartam atlika vien ripu raidīt nepiesegtajā vārtu stūrī - 2:2! Manāms apjukums Metallurg rindās. Divas minūtes pirms perioda beigām noraidījums Dinamo sastāvā un iespēja laukuma saimniekiem atgūt vadību. Tas viņiem izdevās nieka desmit sekundes pirms trešdaļas beigām, kad vārtus guva Nikolajs Kuļjomins - 3:2. Visu trīs vārtu guvumos piespēles Malkinam.

Jau pašā perioda sākumā skaitliskais vairākums Rīgas hokejistiem - tas vēl nebija beidzies, kad Metallurg uz 40 sekundēm palika trijatā.

Treneri pret Metallurg pieteikuši sešus aizsargus un 13 uzbrucējus; šajā mačā Dinamo sastāvā debitē uzbrucējs Vitālijs Pavlovs, kurš tikai otrdienas rītā atlidoja uz Magņitogorsku. Viņš spēlē 4. maiņā kopā ar Raiti Ivanānu un Elviju Biezo. Izmaiņas notikušas arī pirmajos divos uzbrucēju virknējumos – pirmajā maiņā spēlē Karsums – Daugaviņš – Ņiživijs, bet otrajā visi trīs kanādiešu uzbrucēji. Šīs dienas mačā laukumā devies arī rokas savainojumu sadziedējušais Krišjānis Rēdlihs, bet līdz ar to malā palicis Laviņš. Vārtus sargā Māris Jučers.

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 5.decembris. Magņitogorska, Arena Metallurg

Magņitogorskas Metallurg - Rīgas Dinamo 3:2 (2:1; 1:1; 0:0)

Vārti: 6:07 Meija (maz.) 0:1; 12:43 Mozjakins (Gončars, Malkins, vair.) 1:1; 18:07 Gončars (Kuļjomins, Malkins) 2:1; 35:51 Bukarts (Meija) 2:2; 39:50 Kuļjomins (Mozjakins, Malkins, vair.) 3:2;

Vārtsargi: Ari Ahonens - Māris Jučers

Metieni: 19-15

Soda minūtes: 16-12

Skatītāji:

Dinamo: Jučers (Telkvists); Galviņš - Reķis, Karls - Sotnieks, Porejs - K.Rēdlihs; Karsums - Daugaviņš - Ņiživijs, Šehura - Džonsons - Žirū, Bukarts - Džeriņš - Meija, Ivanāns - Pavlovs - Biezais, Bičevskis