04.12.2012. 08:13

Šīs nakts NBA regulārās sezonas ietvaros tika aizvadītas sešas spēles, vienā no kurām Orlando "Magic" pieveica latviešu basketbolista Andra Biedriņa pārstāvēto Goldensteitas "Warriors". Savukārt Losandželosas "Clippers" sagādāja pirmo zaudējumu mājas laukumā "Jazz" vienībai.

Pašā spēles sākumā nodrebēja Orlando „Magic” līdzjutēju sirdis, jo laukumu savainojuma dēļ atstāja Ārons Aflalo. Par laimi, gan izrādījās, ka viņš ir gatavs spēli turpināt, ko arī darīja, sagādājot pamatīgas problēmas „Warriors” aizsargu duetam. Stefans Karija un Klejs Tompsons pirmajā puslaikā kopā realizēja tikai divus metienus no desmit, tiesa, Karija veiksmīgi vadīja saspēli, izdarot septiņas rezultatīvas piespēles.

„Magic” rindās pārliecinošu iespaidu atstāja garie spēlētāji (Glens Deiviss un Nikolā Vucevičs), par ko gan nebūtu jābrīnās, atceroties, ka tikai dienu iepriekš šie spēlētāji uzvarēja „Lakers” ar pašu Dvaitu Hovardu zem groziem. Šajā spēlē Vucevičam pirmajā puslaikā 12 punkti un deviņas atlēkušās bumbas, kas palīdzēja komandai pārtraukumā doties ar četru punktu pārsvaru 51:47.

Trešajā ceturtdaļā pārsvars nespēja nosvērties ne uz vienu, ne uz otru pusi, jo abas komandas veiksmīgi darbojās aizsardzībā. Taču „Magic”, pateicoties Dž. Dž. Redika ātri gūtajiem 10 punktiem, izdevās veikt izrāvienu ceturtās ceturtdaļas vidū, panākot 86:77. Turklāt šajā brīdī pret Glenu Deivisu piekto personīgo piezīmi saņēma Deivids Lī. Lī gan palika laukumā, taču nespēja palīdzēt savai komandai pietuvoties rezultāta ziņā, un „Magic” bez liekiem satraukumiem novadīja spēli līdz uzvarai (102:94), pārtraucot „Warriors” triju uzvaru sēriju. Pēdējo divu dienu spēles Kalifornijā „Magic” izrādījušās ļoti veiksmīgas, jo vakar tika uzvarēta arī Losandželosas „Lakers” vienība.

Glens Deiviss, kurš gada laikā no Bostonas „Celtics” rezervista pārvērties par „Magic” līderi, guva 24 punktus. Ar tikpat lielu punktu devu izcēlās arī Ārons Aflalo, bet 14 punkti un 15 atlēkušās bumbas Nikolā Vuceviča kontā. „Warriors” sastāvā rezultatīvi bija ierastie līderi Karija un Lī (25 un 22 punkti attiecīgi).

Andris Biedriņš laukumā devās sev ierastajā laikā, proti, pirmās ceturtdaļas vidū. Viņš spēli uzsāka diezgan aktīvi, vairākas reizes groza tuvumā izrādot vēlmi saņemt piespēli, taču viņa pirmais un vienīgais metiens pa grozu izrādījās neveiksmīgs. Turpmākās spēles gaitā Biedriņš gan spēlē neiesaistījās, kopumā laukumā pavadot sešas minūtes.

Biedriņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, tiesa, vairākas reizes prasmīgi atbloķēja pretinieku spēlētāju, ļaujot bumbu izcīnīt savas komandas aizsargiem. Viņa kontā arī pieļauta kļūda (trīs sekunžu pārkāpums), kā arī viena piezīme un lietderības koeficents mīnus septiņi. Biedriņš arī bloķēja Dž. Dž. Redika metienu, taču statistikas ailēs šis bloķētais metiens parādījās pie Deivida Lī vārda.

Ar šo zaudējumu „Warriors” atkāpjas no Klusā okeāna divīzijas līderpozīcijām. Nākošā „Warriors” spēle notiks 5. decembrī Detroitā pret vietējo „Pistons” vienību, kura šonakt ar 89:79 pārspēja Klīvlendas „Cavaliers”.

Portlendas „Trail Blazers” aizvadīja savu trešo papildlaiku trijās dienās, šajā naktī pārspējot Šarlotes „Bobcats” ar rezultātu 118:112, par spīti „Bobcats” Bena Gordona realizētajiem astoņiem tālmetieniem (komandas rekords). Gordona gūtie 29 punkti bija palīdzējuši „Bobcats” iekrāt 18 punktu pārsvaru brīdī, kad pamatlaikā bija atlikušas tikai piecas minūtes, un reti kurš iztēlojās nogurušos Portlendas basketbolistus (sestā izbraukuma spēle deviņās dienās) kā spējīgus ko mainīt šajā mačā. Taču „Trail Blazers” ar savu līderi Lemarkusu Aldridžu priekšgalā bija citās domās, spēja atgriezties spēlē un 22 sekundes līdz ceturtdaļas beigām Lūks Babits realizēja trīspunktu metienu, kas lika spēlei turpināties papildlaikā.

Papildlaikā „Blazers” devās ar jau iekrātu iedvesmu, turklāt atkal svarīgu tālmetienu realizēja Lūks Babits, panākot 110:106. Spēles pēdējā minūte pārvērtās par soda metienu konkursu, kurā „Trail Blazers” komanda nekļūdījās, realizējot astoņus no astoņiem soda metieniem, kas arī nodrošināja uzvaru.

Lemarkuss Aldridžs šajā spēlē guva 25 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, savukārt līgas debitantam Damianam Lillardam 24 punkti un deviņas rezultatīvas piespēles. Pārāk tālu no „trible-double” nebija arī iepriekšējās Portlendas spēles varonis Nikolass Batums (17 punkti, 13 atlēkušās bumbas, septiņas rezultatīvas piespēles). „Trail Blazers” izbraukuma sērija gan vēl nav galā, jo jau pēc divām dienām sagaidāms mačs Indianā.

Samērā līdzīgā spēlē Jūtas „Jazz” pirmoreiz sezonā atzina pretinieku pārākumu savu skatītāju priekšā, zaudējot Losandželosas „Clippers” ar 104:105. „Clippers” pieļāva tikai desmit kļūdas, kā arī visas spēles laikā pārkāpa noteikumus tikai 14 reizes („Jazz” šajos rādītājos attiecīgi 17 un 26). Losandželosas vienība arī veiksmīgāk aizvadīja spēles noslēgumu, un lai arī Rendijs Fojs „Jazz” vienībā sekundi pirms māca beigām realizēja grūtu tālmetienu, viena punkta „Jazz” tomēr pietrūka.

Rezultatīvākais „Clippers” sastāvā bija Bleiks Grifins, kurš guva 30 punktus un 11 atlēkušās bumbas, bet Džamals Kroufords no rezervistu soliņa guva 20 punktus. „Clippers” rezervistu soliņš arī bija uzvaras kaldinātājs šajā spēlē, jo neviens Losandželosas pamatsastāva spēlētājiem spēli nepabeidza ar pozitīvu punktu bilanci. Jūtas „Jazz” pieci spēlētāji guva 13 un vairāk punktus, turklāt 12 rezultatīvas piespēles izdarīja Mo Viljamss.

„Clippers” ar 11 uzvarām turnīra tabulā šobrīd ir tieši virs "Warriors" vienības, un pagaidām ir tās sīvāka konkurente par Klusā okeāna divīzijas troni. Protams, vēl šajā divīzijā spēlē "Lakers".

Denveras „Nuggets” savu pārsvaru iekrāja spēles vidū, un vēl sešas minūtes līdz spēles beigām rezultāts (103:86) pilnībā apmierināja Denveras basketbola līdzjutējus. Taču „Raptors” rindās piecās minūtēs 10 punktus guva Kails Laurijs, kā arī septiņas sekundes pirms spēles beigām Amīrs Džonsons realizēja savu piekto tālmetienu septiņus gadus ilgajā NBA karjerā. Tiesa, pats pēdējais „Raptors” uzbrukums mērķi nesasniedza, un „Nuggets” varēja atviegloti uzelpot, spēli noslēdzot ar 113:110.

„Nuggets” rindās seši spēlētāji guva vairāk par desmit punktiem, visa komanda izmeta divreiz vairāk soda metienus (43 pret „Raptors” 19), kā arī dominēja cīņā par atlēkušajām bumbām (53:37). Piecus metienus bloķēja „Nuggets” centrs Džavals Makgī. Savukārt „Raptors” rindās 24 punkti Kailam Laurijam, bet lietuviešu centram Jonam Valančūnam 23 nospēlētās minūtēs septiņi punkti un četras atlēkušās bumbas, tiesa, arī sliktākā punktu bilance komandā (mīnus 18).