02.01.2014. 23:23
„Turkish Airlines” Eirolīgā atklāts otrās kārtas grupu turnīrs, kurā uzvaras izcīnījušas Madrides „Real” (80:64 pār „Partizan”), „Maccabi Electra” (90:84 pār „Galatasaray”) un „Laboral Kutxa”, kura pieveica Malagas „Unicaja”.

Belgradas „Partizan”, kuras rindās joprojām nav savainotā Dāvja Bertāna, šovakar uzņēma vēl ne reizi šīs sezonas Eirolīgā nezaudējušo Madrides „Real”, un, serbu līdzjutējiem par nelaimi, šis fakts palika neizmainīts.

Ar Serhio Rodrigesa un Rudija Fernandesa (abiem pa 16 punktiem mačā) pūlēm „Real” ieguva vērā ņemamu vadību jau pirmajā ceturtdaļā (29:17), kuru prata saglabāt arī līdz spēles beigām un uzvarēt ar 80:64. Šī „Real” bija jau 11. uzvara pēc kārtas šīs sezonas Eirolīgā.

Sīva izvērtās Izraēlas „Maccabi Electra” viesošanās Turcijā, kur „Galatasaray” vēl peicas minūtes pirms spēles beigām atradās vadībā (74:72), taču tomēr zaudēja ar 84:90. Piecus tālmetienus Turcijas kluba rindās realizēja Karloss Arrojo, bet uzvarētājiem Rikijs Hikmens ar lielisku precizitāti (9/14) guva 24 punktus, tiesa, Hikmens spēles izskaņā aizmeta garām divus soda metienus, kas ļāva pretiniekiem pietuvoties četru punktu attālumā.

Zaudējumu piedzīvoja arī vakaro agro spēļu trešā mājiniece, proti, Malagas „Unicaja”, kura 79:93 piekāpās Vitorijas „Laboral Kutxa”. Neko nelīdzēja arī Zorana Dragiča 22 punkti, jo viesi uzbruka ar iespaidīgu precizitāti no tālās līnijas (15/24, 62%).

Vakara gaitā spēles vēl aizvadīs „Barcelona”, kura uzņem Turcijas „Anadolu Efes”, un „Panathinaikos”, kuru sagaida mačs pret „Emporio Armani”.

Pārliecinošu uzvaru izcīnījusi „Barcelona”, kura pavisam neviesmīlīgi sagaidīja Turcijas „Anadolu Efes”. Turcijas kluba jaunā trenera Vangeļa Angelu debijas spēlē „Barcelona” jau pirmajā puslaikā ieguva izšķirošo pārsvaru un ar Huana Karlosa Navaro piecu precīzo tālmetienu palīdzību to arī nosargāja, spēli uzvarot ar 84:65. „Anadolu Efes” šis bija astotais zaudējums pret Katalonijas klubu, bet tā pirmā uzvara vēl jāpagaida.

Savukārt grieķu „Panathinaikos” pēc līdzīga pirmā puslaika pret Milānas „Emporio Armani” spējusi uzvarēt ar +16 (73:57). Pagalam nesekmīgs mačs izdevās nesenajam itāļu kluba jaunieguvumam Danielam Haketam, kurš 23 minūšu laikā guva tikai trīs punktus.