17.05.2015. 23:03
Finālturnīra saimniece Madrides «Real» no Spānijas ULEB Eirolīgas turnīra basketbolā finālspēlē svētdien ar rezultātu 78:59 (15:19, 20:9, 18:18, 25:13) uzvarēja Grieķijas klubu Pireju «Olympiacos».

Madrides klubs ir titulētākais Eiropas spēcīgākā klubu turnīra vēsturē, par čempionu kļūstot devīto reizi. Tas gan noticis pirmoreiz kopš 1995.gada.

Aizvadītajā mačā pirmos četrus punktus guva «Real» basketbolisti, bet pirmās ceturtdaļas izskaņā sekmīgāk nospēlēja «Olympiacos» un pēc desmit minūtēm bija priekšā ar 19:15. Otrās ceturtdaļas ievadā Pireju klubs guva vēl divus punktus, tomēr «Real» ātri vien deficītu likvidēja un cīņa ritēja punkts punkta. Četras minūtes pirms puslaika beigām lietuvietis Jons Mačulis ar otro tālmetienu īsā laikā atguva vadību «Real», ko tā noturēja līdz puslaika beigām, noslēdzot to ar 35:28.

Otrā puslaika ievadā Rūdijs Fernandess ar tālmetienu pirmoreiz panāca vairāk nekā desmit punktu pārsvaru «Real» vienībai (40:29), tomēr «Olympiacos» guva nākamos 12 punktus un uz brīdi atguva vadību. Līdz trešās ceturtdaļas beigām gan «Real» atjaunoja vadību ar 53:46 un arī pēdējā ceturtdaļā turēja drošu pārsvaru, gūstot panākumu.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 16 punktiem bija uzbrūkošais amerikāņu aizsargs ar Azerbaidžānas pasi Džeisijs Kerols, bet pa 12 punktiem iemeta Serhio Ļuļs un Andress Nočioni.

Tikmēr «Olympiacos» sastāvā ar 17 punktiem atzīmējās Mets Lojeskis.

Zīmīgi, ka iepriekšējo reizi, kad «Real» triumfēja sacensībās, par vērtīgāko sacensību spēlētāju kļuva lietuvietis Arvīds Sabonis.

Tikmēr «Olympiacos» šajā turnīrā uzvarējuši 1997., 2012. un 2013.gadā.

Kā zināms, mačā par trešo vietu Krievijas čempione Maskavas CSKA pamanījās izlaist gandrīz 30 punktu deficītu, tomēr izcīnīja uzvaru, ar 86:80 (27:13, 21:11, 18:31, 20:25) apspēlējot Turcijas klubu Stambulas «Fenerbahce Ulker».

Pēc pirmā puslaika CSKA komanda bija vadībā ar 48:24, bet otrā puslaika sākumā panāca arī 54:26. Tomēr līdz trešās ceturtdaļas beigām «Fenerbahce Ulker» pietuvojās līdz 55:66, bet ceturtās ceturtdaļas ceturtajā minūtē pēc Nika Zisa tālmetiena rezultāts jau bija 70:70. Vadību gan Stambulas klubs tā arī neieguva, CSKA spējot noturēt grūtu uzvaru.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 17 punktiem bija francūzis Nando de Kolo, ar 14 punktiem atzīmējās amerikāņu leģionārs Demetriss Nikolss, bet 12 punktus iemeta Ārons Džeksons.

Savukārt «Fenerbahce Ulker» vienībā 24 punktus iemeta amerikānis Endrjū Goudloks, bet ar 18 punktiem, desmit atlēkušajām bumbām un desmit izprovocētiem pārkāpumiem izcēlās šīs sezonas turnīra vērtīgākais spēlētājs serbs Nemanja Bjelica.

Šo maču tiesāja arī Latvijas speciālists Oļegs Latiševs.

Pirms tam piektdien notikušajā pusfinālā «Real» ar 96:87 pieveica «Fenerbahce Ulker», bet «Olympiacos» ar 70:68 uzvarēja CSKA.

ULEB Eirolīgas ceturtdaļfinālā CSKA sērijā līdz trim uzvarām ar 3-1 pārspēja latvieša Jāņa Blūma pārstāvēto Grieķijas klubu Atēnu «Panathinaikos», bet «Olympiacos» ar tādu pašu rezultātu pieveica titulēto Spānijas vienību «Barcelona». Tikmēr «Real» ar 3-1 uzvarēja Turcijas komandu Stambulas «Anadolu Efes», kamēr «Fenerbahce Ulker» ar 3-0 pieveica pagājušās sezonas turnīra čempioni Telavivas «Maccabi Electra» no Izraēlas.

Kā zināms, par šīs sezonas ULEB Eirolīgas vērtīgāko spēlētāju nosaukts serbs Nemanja Bjelica no «Fenerbahce Ulker», bet sezonas pirmajā simboliskajā izlasē iekļauti pieci dažādu klubu pārstāvji.

Labāko pieciniekā iekļuvuši «Olympiacos» līderis Vasilis Spanulis, serbs Milošs Teodošičs no CSKA, Bjelica, «Real» zvaigzne Felipe Reijess un Bobans Marjanovičs no Serbijas vienības Belgradas «Crvena Zvezda Telekom».

Līdz ar to Spanulis kādā no simboliskajām izlasēm iekļauts sesto gadu pēc kārtas, kā arī astoto reizi kopumā, panākot līdzšinējo rekordistu Huanu Karlosu Navarro.

Tikmēr sezonas otrajā simboliskajā izlasē iekļauti francūzis Nando de Kolo no CSKA, Rūdijs Fernandess no «Real», amerikānis Endrjū Goudloks no «Fenerbahce Ulker», viņa tautietis Devins Smits no turnīra eksčempiones Telavivas «Maccabi Electra» un horvāts Ante Tomičs no Spānijas vienības «Barcelona».

Pērn par ULEB Eirolīgas čempioni kļuva «Maccabi Electra», finālā ar 98:86 pagarinājumā pārspējot «Real».

Kļuvis zināms, ka nākamgad ULEB Eirolīgas finālčetrinieka sacensības tiks aizvadītas Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933