14.04.2015. 23:46
Neizšķirti UEFA Čempionu līgas pirmajā ceturtdaļfināla mačā cīnījās divi Madrides klubi «Atletico» un «Real», kuru savstarpējā cīņa «Vicente Calderon» stadionā noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

• Klāt Čempionu līgas ceturtdaļfināli! vakar

Pie viena abas komandas ceturtdaļfinālā aizvada arī pagājušās sezonas UEFA Čempionu līgas fināla atkārtojumu, kurā triumfēja «Real».

Jau ar mača pirmajām minūtēm «Real» futbolisti ņēma iniciatīvu savās rokās un veidoja uzbrukumus uz pretinieku vārtiem – jau ceturtajā minūtē bīstami uzbruka velsietis Gerets Beils, bet pēc tam bija vēl vairākas saspringtas epizodes pie mājinieku vārtiem. Tiesa, «Atletico» aizsardzība darbojās ļoti sekmīgi, lai gan kopumā komanda izskatījās nedaudz iemigusi.

Uz otro puslaiku «Atletico» futbolisti jau laukumā devās apņēmīgāk un sāka demonstrēt aktīvāku futbolu, tomēr pārsvars tik un tā piederēja viņu sāncenšiem, kuri nekautrējās uzbrukt. Tiesa, tas tā arī nevainagojās panākumiem, jo viesu raidījumi lielākoties bija vārtiem secen.

Vārti šajā Madrides komandu derbijā tā arī gūti netika, lielāko intrigu atliekot uz nākamo maču.

All the numbers that matter from @atletienglish v @realmadriden #UCL pic.twitter.com/7Q4vcsWPrb— Champions League (@ChampionsLeague) April 14, 2015

«Atletico» futbolisti šī turnīra ceturtdaļfinālu sasnieguši septīto reizi, bet pusfinālā līdz šim viņiem izdevies iekļūt četras reizes. Zīmīgi, ka šis klubs pret savas pilsētas konkurentiem «Real» nav zaudējis jau septiņas spēles pēc kārtas. Tikmēr karaliskais klubs UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu sasniedzis jau piekto gadu pēc kārtas, iekļūstot pusfinālā iepriekšējās četras sezonas.

Zīmīgi, ka, uzvarot šīs sezonas UEFA Čempionu līgā, «Real» galvenais treneris itālis Karlo Ančeloti var kļūt par pirmo speciālistu, kurš šajā turnīrā uzvarējis četras reizes.

Tikmēr otrā otrdienas ceturtdaļfināla duelī Itālijas čempione Turīnas «Juventus» savu skatītāju priekšā ar 1:0 (0:0) pārspēja Francijas čempionāta komandu «Monaco».

Lai gan par šī pāra neapšaubāmu favorīti tiek uzskatīta «Juventus» komanda, abas vienības savā starpā aizvadīja līdzvērtīgu cīņu, turklāt arī «Monaco» vairākkārt gana bīstami apdraudēja titulētā Turīnas kluba vārtus.

Aizraujošs pirmais puslaiks starp komandām noslēdzās bezvārtu neizšķirti, taču 55.minūtē noteikumus savā soda laukumā pārkāpa pieredzējušais portugālis Rikardu Karvalju. Pēcāk 11 metru soda sitienu realizēja Arturo Vidals, atklājot dueļa rezultātu. Cīņas turpinājumā «Monaco» tā arī neizdevās iekarot pretinieku vārtus, kas pirmajā ceturtdaļfināla spēlē lika samierināties ar zaudējumu.

Juventus with the only goal of the evening ... for now. Who's next? #UCL pic.twitter.com/LV3FX6CcwT— Champions League (@ChampionsLeague) April 14, 2015

Titulētais «Juventus» klubs pēdējo reizi UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu sasniedza pirms divām sezonām, bet pusfinālā pēdējo reizi tas spēja sasniegt vien pirms 12 gadiem, pēc tam ciešot trīs neveiksmes. Tikmēr šīs sezonas pārsteigums «Monaco» šī turnīra ceturtdaļfinālā spējis iekļūt ceturto reizi, bet lūkos sasniegt pusfinālu pirmo reizi kopš 2004.gada, kad šim klubam izdevās iekļūt arī finālā.

Trešdien Francijas klubs Parīzes «Saint-Germain» savā laukumā tiksies arSpānijas komandu «Barcelona» un Portugāles «Porto» spēkosies ar spēcīgo Minhenes «Bayern» no Vācijas.

Pirmos ceturtdaļfināla dueļus aizvada 14. un 15. aprīlī, bet atbildes mači norisināsies 21. un 22. aprīlī. Pusfinālā iekļūs komanda, kas būs pārāka divu spēļu summā.

UEFA Čempionu līgas fināls norisināsies 6.jūnijā Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.