07.05.2015. 21:45
Noskaidrotas Madrides WTA "Premier Mandatory" turnīra pusfinālistes. Par prestižo trofeju cīnās četras titulētas tenisistes, kuras uzvarējušas vismaz divos "Grand Slam" turnīros. Piektdien pusfinālos Serēna Viljamsa tiksies ar Petru Kvitovu, bet Marija Šarapova Krievijas derbijā sacentīsies ar Svetlanu Kuzņecovu.

Serēna Viljamsa pēc vakardienas izglābšanās pret Viktoriju Azarenku aizvadīja daudz vieglāku maču, ar 6:1, 6:3 sagraujot Karlu Svaresu Navarro. Amerikānietes mači pret Spānijas pirmo raketi ir formalitātes – Viljamsa uzvarējusi visas sešas cīņas, turklāt allaž ar 2-0 un nevienā no 12 setiem nav zaudējusi vairāk par trim geimiem.

Arī Petra Kvitova ceturtdien uzvarēja divos setos, ar rezultātu 7:5, 6:3 pārspējot Rumānijas tenisisti Irinu-Kamēliju Begu. Kvitova ar Viljamsu nav tikušās kopš 2013. gada sezonas finālturnīra, kad Stambulā grupas turnīrā ar 6:2, 6:3 uzvarēja Viljamsa. Viņai pret Petru ir perfekta 5-0 bilance. Zīmīgi, ka abām Madridē bija jātiekas arī pirms gada, taču toreiz ceturtdaļfināla cīņa nenotika, jo Viljamsa no mača atteicās kājas savainojuma dēļ.

Otro dienu pēc kārtas pret Karolīnu mocījās pagājušā gada čempione Marija Šarapova. Viņa vakar ar 6:2, 4:6, 7:5 pieveica Karolīnu Garsiju, bet šodien ar 6:1, 3:6, 6:3 pārspēja Karolīnu Vozņacki.

Mačam bija teju identisks ritējums. Maša labi nospēlēja tikai 1. setu, bet turpinājums bija nekvalitatīvs. 2. setu viņa zaudēja dubultkļūdu dēļ, bet šodien 3. setā bija spiesta atspēlēt breiku, kad seta sākumā savu servi zaudēja no 40:0 pārsvara.

Šarapovas pretiniece pusfinālā būs viņas tautiete Svetlana Kuzņecova, kurai Madridē sezonas pirmais pusfināls, turklāt tas sasniegts ļoti iespaidīgā izturības pārbaudē. Sveta trīs mačos pēc kārtas uzvarējusi trīs setos ļoti ilgās cīņās – 2. kārtā 2:32 stundas pret Garbinji Mugurusu, vakar 3. kārtā 2:43 pret Samantu Stosuru. Šī spēle beidzās pēc pusnakts, bet šodien Kuzņecovai vajadzēja spēlēt jau pēcpusdienā.

Mačs, kurā viņa ar rezultātu 5:7, 7:6(5), 7:6(3) pieveica Luciju Šafāržovu, ilga 3:05 stundas! Čehietei iespēju uzvarēt netrūka – viņa 2. seta taibreikā izsēja 5:2 pārsvaru, bet 3. setā izgāzās vēl iespaidīgāk. Šafāržova divreiz izlaida breika pārsvaru un arī nespēja izservēt maču, pie rezultāta 5:4 ar savu servi neizmantojot divas mačbumbas. Sveta pirmo atspēlēja, bet otrajā gadījumā Lucijai kļūda.

Kuzņecovai pret Šarapovu ir 4-8 bilance, ciešot četrus zaudējumus pēc kārtas. Sveta Mašu nav apspēlējusi kopš 2008. gada, kad trīs setos bija pārāka Indianvelsas pusfinālā. Abām piektdien būs pirmā tikšanās uz māla seguma.

Trīs no četrām pusfinālistēm ir iepriekš uzvarējušas Madridē. Kvitova triumfēja 2011. gadā, Viljamsa nākamajos divos, bet pērn uzvarēja Šarapova.