08.06.2015. 18:52
Ar simts sportistu dalību 6. jūnijā noslēdzās otrais Madonas novada čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu. Vēl joprojām nepārspēta komanda ir „Madonas SCK”.

Līdzās Madonas pilsētas svētku tirdziņam, izjādēm ar zirgiem, ūdens un piepūšamajām atrakcijām Madonas 2. vidusskolas sporta laukumā pulcējās 100 sportisti no 15 komandām. Pagājušajā gadā uz Madonu bija devušies pavisam 63 sportisti, taču sīvāka konkurence šogad neliedza mājinieku komandai „Madonas SCK” noturēties līderos. Līgo sporta kluba atlēti godam izcīnīja 2. vietu, bet 3. vietu – komanda „Bauska”.

Sacensību diena iesākās ar sportistu svēršanos, lai noteiktu svaru stieņa smagumu, kas vīriešiem bija jāpaceļ sava svara apmērā, bet sievietēm puse no personīgā svara. Sacensības atklāja dāmu grupa, kurā kopā startēja 20 sievietes. Ieviņa Liģere no komandas „Madonas SCK” kļuva par absolūti spēcīgāko, jo 38 kg smago svara stieni uzspieda 38 reizes. Larisa Cīrule no „Gulbenes K.S.P.” turējās turpat līdzās, un pusi no sava svara jeb 23 kg pievarēja 35 reizes un izcīnīja 2. vietu. Agnese Roga no komandas „Rembate” kļuva par 3. vietas ieguvēju absolūtajā vērtējumā, 32 kg uzspiežot 31 reizi.

Kamēr sportistes tiesnešu klātbūtnē centās uzspiest savu svaru pēc iespējas vairāk reižu, tikmēr seniori jau bija sagatavojušies savam startam. Edijs Ezeriņš no Raunas izcīnīja 1. vietu absolūtajā vērtējumā senioru grupā, jo sacensībās 74 kg uzspieda 34 reizes. Sacensību nolikums nosaka, ka gadījumos ar vienādu atkārtojumu skaitu absolūtajā vērtējumā uzvar smagākais sportists. Šoreiz 2. vietu izcīnīja Arvis Balodis no komandas „Global Fitness”, kurš tāpat kā 3. vietas ieguvējs savu svaru uzspieda 23 reizes. A. Balodim uz svaru stieņa tika uzlikts 121 kg, bet 3. vietas ieguvējām Sergejam Ļebedevam no „Madonas SCK” svaru stienis svēra 80 kg.

Starp jauniešiem līdz 18 gadu vecumam par absolūti spēcīgāko kļuva „Rembate” atlēts Armands Riža, kurš 62 kg uzspieda 22 reizes. Līgo sporta kluba atlēts Jānis Skangalis, uzspiežot 68 kg 18 reizes, izcīnīja 2. vietu. Rolands Kraučs no Pļaviņām ieguva 3. vietu un sacensībās 69 kg uzspieda 16 reizes.

Nākamie uz sacensību startu devās juniori līdz 23 gadu vecumam. Starp tiem Normunds Kaņepons no „Madonas SCK” 83 kg uzspieda 22 reizes un ieguva absolūti spēcīgākā juniora titulu. Matīss Svikša no komandas „Bauska” palika 2. vietā, uzspiežot 71 kg arī 22 reizes. Savukārt mājinieku komandas atlēts Rihards Ločmelis braši turējās līdzās un 76 kg uzspieda 18 reizes, izcīnot 3. vietu.Dienai kļūstot aizvien karstākai, arī skatītāju ziņkāre par absolūti spēcīgāko vīru nerimās. Visvairāk sacensību dalībnieki bija pieteikušies tieši vīru jeb open grupā. Šogad spēcīgākā vīra godu 33 sportistu konkurencē ieguva Raimonds Liepiņš no sporta kluba „Georgs 5”. R. Liepiņš Madonā visvairāk reižu pacēla savu svaru – 79 kg 38 reizes. Par 2. vietas ieguvēju kļuva Andžejs Riba no komandas „Bauska”, uzspiežot 75 kg 30 reizes. Svarā vieglākais Aleksandrs Andronovs savu svaru jeb 71 kg arī uzspieda 30 reizes un izcīnīja 3. vietu.

Madonas novada čempionāta organizatori ļāva arī sacensību skatītājiem iejusties sportistu lomā un izmēģināt savus spēkus svaru stieņa spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu, nopelnot gardas balvas. Sievietēm pēc iespējas vairāk reižu bija jāuzspiež „tukšs” svaru stienis, kas svēra 20 kg, bet vīriem 50 kg smags svaru stienis. Interese par svaru stieņa spiešanas sacensībām bija liela arī skatītāju vidū, kuri vēlējās pārbaudīt savu spēka izturību. Šajā konkursā uzvarēja kāda dāma, kura 20 kg uzspieda 45 reizes, bet starp vīriem labākais rezultāts bija 46 uzspiestās reizes.

Sacensību rezultāti un foto pieejami: Latvijas Pauerliftinga Federācija

Madonas novada čempionātu organizēja biedrība „SCK Madona” sadarbībā ar Madonas novada domi un Latvijas Pauerliftinga federāciju. Sacensības atbalstīja Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija, SIA „Junge”, A/S „Lazdonas piensaimnieks”, SIA „DION SPORTLAB” un interneta veikals veikals.sp.lv/.

Informāciju sagatavoja:Baiba NorberteSabiedrisko attiecību speciālisteLatvijas Pauerliftinga federācijaBiedrība „Spēka Pasaule”Speka Pasaule, Latvijas Pauerliftinga Federācijae-pasts: sab@sp.lv, mob.tālr.: +371 287 52 793

Papildu informācijai:Mārtiņš LielupsSacensību direktorsBiedrība „SCK Madona”Mob.tālr.: +371 27182064

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]