18.03.2015. 11:44
Komanda „Madonas SCK” sestdien Lubānā notikušajās svaru stieņa spiešanas guļus sacensībās kārtējo reizi izcīnīja visvairāk punktus un ieguva pirmo vietu komandu vērtējumā. Otro vietu ieņēma komanda Līgo sporta klubs „L.S.K.”, bet trešo - „Pļaviņas”.

Kopš 2013. gada Lubānā notiek svaru stieņa spiešanas guļus bez ekipējuma atklātais čempionāts. Jau trešo gadu pēc kārtās nepārspēta ir madoniešu komanda „Madonas SCK”. Šogad sacensības pulcēja 73 atlētus no astoņām sporta komandām – „Madonas SCK”, „L.S.K.”, „Pļaviņas”, „Georgs 5”, „Panatta Fitness Sigulda”, „Rēzekne”, Lietuvas komanda „Viktorija LT” un „Aizkraukles SC”. Lietuvas komandu dalība Latvijas organizētajos pauerliftinga čempionātos vairs nav retums, un kaimiņu valsts atlēti jau vairākus gadus piedalās Latvijas čempionātā svaru stieņa spiešanā guļus, kas norisinās Jelgavā. Šogad uz Jelgavu bija atbraukušas ciemos četras Lietuvas komandas, kas padarīja sacensības vēl aizraujošākas un radīja lielāku konkurenci.

Lubānas novada čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus notika Latvijas Kausa izcīņas IV posma un Vidzemes Reģiona III posma ietvaros. Tieši tāpat kā citās pauerliftinga sacensībās arī Lubānas novada čempionātā tika noteikti gan spēcīgākie sportisti svara kategorijās, gan arī absolūti labākie atlēti katrā grupā pēc Vilksa punktiem.

Sieviešu grupā spēcīgākā bija „Madonas SCK” atlēte Ieviņa Liģere, uzspiežot 82,5 kg smago svara stieni. Otro-trešo vietu dalīja Sanita Bērziņa no Pļaviņām un Lelde Pērkone no „Madonas SCK”. Abas sportistes sacensībās pievarēja 50 kg.

Starp jauniešiem vecuma grupā līdz 18 gadu valdīja vislielākais sacensību nemiers un satraukums par absolūti labākā godu, jo visi pretendenti uz šo titulu sacensībās uzspieda 95 kg smago svara stieni. Tikai sportistu personīgais svars bija noteicošais vietu sadalījumam. Pirmo-otro vietu dalīja svarā vieglākie Līgo pagasta sporta kluba „L.S.K.” atlēti Jānis Skangalis un Andris Lēģeris. Trešo vietu ieņēma „Madonas SCK” atlēts Ģirts Aumelis.

Junioru vecuma grupā līdz 23 gadiem absolūti spēcīgākais izrādījās Sergejs Timofejevs no Pļaviņām, uzspiežot 155 kg. Emīls Ločmelis no komandas „Panatta Fitness Sigulda” izcīnīja otro vietu, paceldams 122,5 kg. Savukārt trešais spēcīgākais bija Mārtiņš Stūrainis no „Madonas SCK” ar uzspiestajiem 150 kg.

Vīru grupā „Aizkraukles SC” sportists Gints Reinholds izcīnīja pirmo vietu ar rezultātu 177,5 kg. Otrs spēcīgākais bija rēzeknietis Aleksandrs Sondors ar uzspiestajiem 180 kg. Raimonds Liepiņš no spēka kluba „Georgs 5” ierindojās trešajā vietā, uzspiežot 160 kg.

Starp senioriem „Madonas SCK” atlēts Intars Grāvītis palika nepārspēts, uzspiežot 185 kg. Arnis Mazurs ar uzspiestajiem 170 kg izcīnīja godpilno otro vietu, bet trešo vietu ieņēma Vilnis Lamsteris, uzspiežot 120 kg.

Foto un sacensību rezultāti pieejami: Latvijas Pauerliftinga Federācija

Lubānas novada čempionātu spiešanā guļus bez ekipējuma organizēja Lubānas novada dome sadarbībā ar biedrību „SCK Madona” un Latvijas Pauerliftinga federāciju. Sacensības atbalstīja Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija un veikals veikals.sp.lv/.

Jau nākamajā nedēļā starptautiskās izstādes „Atpūta un sports 2015” ietvaros pauerliftinga atlēti varēs spēkus izmēģināt IV Spēka olimpiādes ietvaros organizētajās sacensībās. 27. martā notiks Latvijas Neredzīgo sporta savienības čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma. Sestdien, 28. martā, notiks Rīgas Pilsētas atklātais komercturnīra čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma. Ķīpsalā notiks arī spēka cīņas sacensības un Supermači ārmreslingā. Sacensību atbalstītājs veikals.sp.lv/ informē, ka līdz 31.martam, ievadot atlaižu kodu SpekaOlimpiade2015 tiks saņemta 25% atlaide dažādām sporta precēm.

Informāciju sagatavojaBaiba NorberteSabiedrisko attiecību speciālisteLatvijas Pauerliftinga federācijaBiedrība Spēka PasauleSpeka Pasaule, Latvijas Pauerliftinga Federācijae-pasts: sab@sp.lv, mob.tālr.: +371 287 52 793

Papildu informācijaiMārtiņš KrūzeProjektu vadītājsLatvijas Pauerliftinga federācijaMob.tālr.: +371 27 859 586

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]