05.01.2014. 09:31
Ar uzvaru pār grieķi Džonu Maiklu „Lakeside” pasaules čempionātu šautriņu mešanā uzsācis Latvijas šautriņu metējs Madars Razma, kam tā ir debija šāda līmeņa turnīrā.

Savu debijas spēli pasaules čempionātā Latvijas šautriņu metējs iesāka nepārliecinoši, kam sekoja likumsakarīgs zaudējums spēles 1. setā ar rezultātu 0:3. Spēles 2. un 3. setā Madars Razma demonstrēja jau nedaudz labāku sniegumu, kā rezultātā tos izdevās uzvarēt ar rezultātiem 3:2 un 3:2. Skaistu punktu spēlei priekulnieks varēja pielikt spēles 4. setā, tomēr neizteiksmīgas seta beigas ar rezultātu 3:2 ļāva uzvarēt grieķim. Izšķirošajā 5. setā veiksmīgāks atkal bija Latvijas šautriņu metējs un tika svinēta uzvara ar 3:1, bet visā spēlē ar rezultātu 3:2.

Spēles protokolu var apskatīt šeit: bdodarts.com

No citiem rezultātiem jāizceļ 2013. gada pasaules čempiona Skota Veitsa zaudējums ar 0:3 Alanam Norisam, savukārt dāmu konkurencē no turnīra izstājās deviņkārtējā „Lakeside” pasaules čempione un viena no galvenajām favorītēm Trīna Gulivera.

Latvijas šautriņu metēja nākamais pretinieks būs viens no aizvadītās sezonas vadošajiem spēlētājiem Gērts De Vos no Beļģijas, kurš pasaules čempionātā ir izlikts ar 11. kārtas numuru. 2013. gada sezonas laikā beļģis spēlēja piecu starptautisku turnīru finālos, no kuriem Vācijā notiekošajā „Bulls German Open” arī triumfēja. Pateicoties šiem un citiem augstiem rezultātiem, WDF pasaules reitingā Beļģijas sportists ieņem 8. vietu (Madars Razma atrodas 7. vietā), bet BDO reitingā augstajā 5. vietā, kamēr Madars Razma ieņem 28. pozīciju. Līdz šim abi sportisti ir tikušies vienu reizi „Winmau World Masters” sacensībās un tajā pārliecinoši pārāks izrādījās beļģis – 3:0 (2:0; 2:0 un 2:1).

Spēle notiks pirmdien, 8,janvārī plkst. 22:00 pēc Latvijas laika un tiešraidē to varēs vērot arī „Eurosport”, „BBC Sport” un „ESPN” sporta kanālos.

Izmantotie resursi:Tickets for 2014 Lakeside World Professional...BDO (British Darts Organisation) WelcomeLatvijas Darts Organizācijacontact@madarsrazma.com | Madars Razma