17.07.2015. 15:01
Mārtiņš Podžus piektdien Liepājā ar uzvaru sāka Latvijas un Madagaskaras komandu dueli Deivisa kausa izcīņas Eiropas/Āfrikas zonas II grupas spēlē.

Latvijas tenisists, kurš pasaules rangā ieņem 442. vietu, trīs setos ar 6-1, 6-2, 7-6 (7-5) uzvarēja pretinieku pirmo raketi Džeikobu Rasolondrazanu, kurš rangā ieņem dalītu 2018. vietu.

Pirmajos divos setos Podžum piederēja liels pārsvars, taču trešajā jau ritēja līdzīga cīņa, kurā Madagaskaras tenisists spēja izvirzīties vadībā ar 4-2. Tomēr Podžus spēja atspēlēties un ar piekto breikbumbu panākt izlīdzinājumu 5-5, savukārt taibreikā Latvijas tenisists bija pārāks ar 7-5, izvirzot Latvijas komandu vadībā ar 1:0.

Dienas otrajā spēlē vēlāk piektdien Miķelis Lībietis, kurš rangā ieņem 1892. vietu, spēlēs pret Antso Rakotondramangu, kurš rangā neatrodas.

Sestdien dubultspēlē Mikus Losbergs (nav rangā) un Jānis Podžus (vienspēļu rangā 742. vietā; dubultspēlē dalīta 712. vieta) spēlēs ar Toniju Radžaobelinu (nav rangā) un Rakotondramangu. Tiesa, pirms šīs spēles, tāpat kā svētdienas divām vienspēlēm, komandu kapteiņi var veikt izmaiņas. Latvijas komandas kapteinis ir Kārlis Lejnieks.

Latvijas un Madagaskaras cīņas uzvarētāji nodrošinās vietu Eiropas/Āfrikas zonas II grupā arī uz nākamo sezonu, bet zaudētāji izkritīs uz III grupu.

Cīņas Liepājā notiek uz māla seguma kortiem.

Martā Latvijas komanda pirmajā kārtā ar 1:4 zaudēja Bulgārijai, bet Madagaskara šajā kārtā ar 2:3 atzina Luksemburgas pārākumu.

Latvijas pirmās raketes Ernesta Gulbja spēlēšana šajā mačā jau sākotnēji netika apsvērta.

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa