19.07.2015. 15:51

, LSM.LV - Sports

Podžus, kurš pasaules rangā ieņem 442. vietu, nodemonstrēja cīnītāja raksturu, jo ceturtajā setā atspēlēja vienu Antso Rakotondramangas mačbumbu, svinot panākumu cīņā ar 2-6, 6-2, 4-6, 7-6 (8-6), 6-4. Rakotondramanga pasaules rangā ieņem dalītu 2018. vietu.

Latvija izvirzījās vadībā ar 3:1 un nodrošināja palikšanu Eiropas/Āfrikas zonas II grupā arī uz nākamo gadu, kamēr pretinieki izkrita uz III grupu. Svētdien vēl paredzēta pēdējā vienspēle, taču Madagaskara vairs nevar panākt Latviju.

Pirmajā setā labāks bija Madagaskaras tenisists, kurš spēja panākt 4-0 un aizvadīt setu līdz uzvarai, taču otrajā situācija jau bija pretēja un labāk spēlēja Podžus. Nākamie seti bija daudz sīvāki un kritiskā situācijā Podžus bija ceturtajā setā, gan nonākot iedzinējos ar breiku, gan taibreikā pie rezultāta 5-6 atspēlējot vienu mačbumbu. Izšķirošajā piektajā setā abiem tenisistiem bija grūtības ar savas serves noturēšanu, taču izvirzoties vadībā ar 5-4 Podžus ļoti pārliecinoši uzvarēja desmitajā geimā un visā cīņā.

Jau ziņots, ka pirms svētdienas vienspēlēm Latvija bija vadībā ar 2:1. Sestdien dubultspēlē Miķelis Lībietis un Mārtiņš Podžus ar 6-1, 6-4, 6-2 pārspēja Toniju Radžaobelinu/Antso Rakotondramangu, bet piektdien pirmajās vienspēlēs Podžus trīs setos ar 6-1, 6-2, 7-6 (7-5) uzvarēja Džeikobu Rasolondrazanu, bet Lībietis ar 2-6, 3-6, 6-7 (4-7) zaudēja Rakotondramangam.

Cīņas Liepājā notiek uz māla seguma kortiem.

Jau ziņots, ka martā Latvijas komanda pirmajā kārtā ar 1:4 zaudēja Bulgārijai, bet Madagaskara šajā kārtā ar 2:3 atzina Luksemburgas pārākumu.

Latvijas pirmās raketes Ernesta Gulbja spēlēšana šajā mačā jau sākotnēji netika apsvērta.