10.05.2014. 12:23
Divkārtējais olimpiskais skeletona vicečempions Martins Dukurs (30) sarunā ar laikrakstu "Diena" atklāj, ka pirmoreiz skatīsies pasaules čempionātu klātienē. Izcilais sportists būs klāt arī šodienas mačā pret Somiju. Viņaprāt, mūsu izlase varētu ieņemt vietu no piektās līdz astotajai.

Aizvadītā gada valsts labākais sportists vērtē Latvijas hokeja izlases sastāvu. "Ņemot vērā, kā komanda spēlēja olimpiādē, sastāvs ir labs, jo tomēr piecpadsmit spēlētāji no olimpiskā sastāva būs arī Minskā. Uzbrukumu noteikti pastiprinātu Dārziņš, Karsums un Sprukts, bet komandu sportā parasti ne jau atsevišķi spēlētāji izšķir iznākumu. Daudz svarīgāk būs, vai izdosies izveidot vienotu komandu. Pagājušajā pasaules čempionātā bez lielām zvaigznēm Šveice izcīnīja sudraba medaļas," norāda Dukurs.

Ir arī domas par to, kuri varētu būt izlases potenciālie līderi. "Šoreiz komandu varētu pavilkt Miķelis Rēdlihs. Savus punktus gan jau savāks Aleksandrs Ņiživijs. Es ceru, ka beidzot pa īstam sevi parādīs Gints Meija un Andris Džeriņš. Viņi parasti labi cīnās, izveido daudz momentu, bet kaut kā pietrūkst nobeiguma fāzē. Varbūt viņiem beidzot būs arī vairāk rezultativitātes punktu."

Viņaprāt, komandu sadalījumam grupās nebūs izšķiroša nozīme. "Elites grupā līmenis ir tik ļoti izlīdzinājies, ka ļoti nosacīti var runāt par to, ka kāda komanda būtu vieglāk apspēlējama. Vīru hokejā nav tādu rezultātu kā dāmām, kur Kanāda konkurentes uzvar ar 12:1. Savulaik Latvija sagrāva Vāciju, bet tagad vācieši ir spēruši platu soli uz priekšu. Latvijas hokejisti olimpiādē tikai pašās beigās zaudēja Kanādai, bet februārī priecājās par neizšķirtu pamatlaikā ar Franciju. Uzskatu, ka jebkurš var jebkuru apspēlēt. Man šķiet, ka komandu sadalījumam grupās nav jāpievērš pārāk liela uzmanība," norāda skeletona pasaules meistars.

Pieckārtējais skeletona Pasaules kausa ieguvējs uzskata, ka šajā čempionātā mūsu hokeja izlase gūs vērā ņemamus panākumus. "Manuprāt, Latvija ieņems vietu no piektās līdz astotajai. Vajadzētu tikt ceturtdaļfinālā. Es vismaz ceru, ka tā būs, jo pirmo reizi arī pats klātienē dodos skatīties pasaules čempionātu. Būšu uz Latvijas spēlēm ar Somiju un Vāciju," informē Dukurs.

Izmantotie resursi:Laikraksts "Diena"Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties