30.11.2013. 00:22
Kanādas pilsētā Kalgari sākusies Pasaules kausa izcīņas sezona skeletonā. Vīriešu konkurencē divu braucienu summā pārliecinoši triumfēja Martins Dukurs, kamēr viņa brālis Tomass Dukurs ieņēma 4. vietu.

Pagājušajā sezonā Martins Dukurs uzvarēja astoņos no deviņiem Pasaules kausa posmiem - latiņa uzstādīta neticami augstu, un saprotams, ka tiek sagaidīts līdzīgs turpinājums arī šajā olimpiskajā sezonā. Pirmajā braucienā Martins bija labākais, tiesa, tuvākais sekotājs, krievs Aleksandrs Tretjakovs, nemaz tik tālu nebija. Tomass Dukurs 1. braucienā dalītā 5.-6. pozīcijā.

Sportisti 2. braucienā kā allaž startēja no "otra gala". Tomass Dukurs, uzlabojot startu par trim simtdaļām (no 4.90 uz 4.87), 2. braucienu veica lieliski - 56.05 jeb par 0.71 ātrāk nekā 1. braucienā. Galu galā izdevās pakāpties uz 4. vietu - līdz bronzai (britam Dominikam Pārsonam) pietrūka septiņu simtdaļu.

Tretjakovs atkal uzstādīja jaunu starta rekordu (4.71, pirms tam 4.75) un veica teicamu braucienu salīdzinoši ar 1. braucienu - 55.83 pret 56.31. Martinam startā izdevās nomest trīs simtdaļas (4.79 pret 4.82) un distances laikā latvietis pārsvaru pār krievu kāpināja. Noslēgumā M.Dukurs uzvarēja ļoti pārliecinoši - jauns trases rekords (55.31) un divu braucienu summā milzīgs 0.75 sekunžu pārsvars pār Tretjakovu.