21.09.2016. 00:46
2016. gada Pasaules kausā otro uzvaru divās spēlēs izcīnīja Zviedrijas izlase, kas kaimiņu duelī ar 2:0 pieveica somus. Uzvaras ripa aizsarga Antona Strolmana kontā, punktu ar metienu tukšos vārtos pielika Luī Ēriksons, bet Henriks Lundkvists atvairīja 36 metienus.

Iepriekšējo maču izlaidis slimības dēļ, Zviedrijas vārtus sargāja Henriks Lundkvists, un arī somi kaimiņu duelim izvēlējās citu vārtsargu – neveiksmīgu maču aizvadījušo Peku Rinni aizstāja Tūka Rasks. Viņš sestajā minūtē glāba pēc Gabriela Landeskūga izgājiena vienatnē, kamēr Lundkvists mirkli iepriekš tika galā ar netraucētu Teuvo Teravainena metienu no pašas vārtu priekšas.

Vairākumā no kreisās malas meta jaunais somu talants Patriks Laine, un situācija noslēdzās ar grūstīšanos vārtu priekšā. Asumu netrūka arī turpinājumā, savukārt momentu disciplinētās spēles nebija daudz – zviedri no distances trāpīja pa pārliktni, bet Leo Komarova metienu pēc piespēles no aizvārtes atvairīja Lundkvists.

Līdz pirmajiem vārtiem bija jāgaida 30 minūtes – trīs sekundes pirms mača ekvatora šķērsošanas Antons Strolmans izvirzīja Zviedrijas valstsvienību vadībā ar 1:0. Dvīņi Henriks un Daniels Sedīni atņēma ripu, ielauzās pretinieku zonā, nostiprinājās aiz somu vārtiem un sagaidīja brīdi, kad Strolmans atstās zilo līniju un dosies uz vārtu priekšu. Aizsargs izrāvās no Jonasa Donskoja skavām un meta tālajā stūrī, ļaujot skandināviem izvirzīties vadībā.

Filipam Fošberjam dubultot zviedru pārsvaru pēc metiena no pašas vārtu priekšas neļāva Raska labais kājsargs, bet 22,2 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām izlīdzinājumu varēja panākt Laine. Kreisajā iemetiena punktā sagaidījis piespēli, viņš meta bez ripas apturēšanas tālajā stūrī, taču uzdevumu augstumos bija Lundkvists, kurš metienu iespaidīgi tvēra cimdā.

Noslēdzošajā trešdaļā somu pārsvars kļuva arvien lielāks un lielāks, taču izšķirošajos brīžos pietrūka aukstasinības. Laine meta bez piespēles apturēšanas, bet pēc uzvarēta iemetiena Lundkvistu mēģināja pārsteigt Mikaels Grandlunds. Viņam tas izdevās, un zviedru vārtsargs jau meklēja ripu aiz muguras, tomēr viņam paveicās nemanot metienu atvairīt.

Somija gandrīz izraka bedri pati sev. Sami Lepiste uz pretinieku zilās līnijas izdarīja spēka paņēmienu pret Mikaelu Baklundu, trāpot ar plecu galvā. Lai gan bija jāpiešķir noraidījums līdz spēles beigām, kuru tiesneši palaida garām, somiem pat nebija jāspēlē mazākumā, jo zviedri devās aizstāvēt komandas biedru un nopelnīja divas minūtes par rupjību.

Formātā četri pret četriem ar Miko Koivu metienu no trim metriem galā tika Lundkvists, bet atlēkusī ripa nonāca pie Granlunda. Tomēr viņš tukšu vārtu priekšā neprata trāpīt pa lēkājošo ripu. Neveicās arī pēdējā minūtē, kad Rasks bija nomainīts pret sesto spēlētāju. Arī Laine netrāpīja pa ripu, bet pēc pusminūtes pārtraukuma viņam metiena laikā lūza nūja.

Punktu ar metienu tukšos vārtos pielika Luī Ēriksons – Zviedrijas uzvara ar 2:0. Lundkvists atvairīja 36 sāncenšu metienus, taču par labāko spēlētāju tika atzīts uzvaras vārtus guvušais Strolmans.

Zviedrijai divās spēlēs divas uzvaras, bet grupas turnīra noslēdzošā cīņa pret Ziemeļamerikas U23 komandu. Savukārt somiem duelis ar Krieviju – komandu, kuru 2014. gada olimpiskajās spēlēs izdevās pieveikt ceturtdaļfinālā.

Vārti: 29:57 Strolmans (D. Sedīns, H. Sedīns) 1:0, 59:57 Ēriksons (tukšos vārtos) 2:0Soda minūtes: 8:8Metieni: 29:36Vārtsargi: Henriks Lundkvists - Tūka Rasks