03.08.2015. 15:39
Svētdien «Alpha Baltic/ Maratoni.lv» komandas sportists Viesturs Lukševics izcīnīja trešo vietu, bet «Rietumu – Delfin» riteņbraucējs Armands Bēcis bija ceturtais Ukrainā notiekošajā UCI 1.2 kategorijas vienas dienas velobraucienā «Odessa Grand Prix 2».

«Rietumu – Delfin» un «Alpha Baltic/ Maratoni.lv» komandu sportisti Latvijas izlases sastāvā nedēļas nogalē Ukrainas pilsētā Odesā aizvadīja UCI kategorijas vienas dienas (UCI 1.2) velobraucienus «Odessa Grand Prix 1» un «Odessa Grand Prix 2». Latvijas izlasi šajās sacensībās pārstāvēja Emīls Liepiņš, Andris Smirnovs, Armands Bēcis, Andris Smirnovs, Krists Neilands, Viesturs Lukševics un Māris Bogdanovičs.

Pirmajā dienā riteņbraucēji sacentās 167 kilometru garajā distancē. Neilgi pirms distances beigām vadošā sportistu grupa tika novirzīta no trases maršruta, kā rezultātā sacensību gaita ievērojami mainījās, jo favorīti, tostarp vairāki Latvijas sportisti, zaudēja daudz laika. Finišā no latviešiem visaugstāk ierindojās Māris Bogdanovičs, kuram astotā vieta, bet Armands Bēcis bija 16.

Ļoti spraigs izvērtās otrās dienas velobrauciens  - «Odessa Grand Prix 2». Tajā riteņbraucēji veica 142 kilometru garu distanci, kas sadalījās pa apļiem. Visai smagajā trasē finišu spēja sasniegt vien 22 no teju 100 riteņbraucējiem. Veiksmīgi sacensības aizvadīja Latvijas braucēji. Līderu trijniekā, kurā bija arī Ukrainas čempionāta ceturtās vietas ieguvējs Vitālijs Buts no «Kolss BDC» komandas un Azerbaidžānas vienības «Baku Synergy» slovēņu riteņbraucējs Matejs Mugerli, brauca arī Viesturs Lukševics. Cīņā par uzvaru pārāks izrādījās Buts, kuram turpat aiz muguras finišēja Mugerli. Tikmēr augsto trešo vietu un pirmo goda pjedestālu UCI sacensībās šajā sezonā izcīnīja kuldīdznieks Lukševics. Mūsu sportists karstajos laika apstākļos uzvarētājam zaudēja sešas sekundes. Viesturam arī 16 UCI punkti, kas uzlabos Latvijas pozīcijas nāciju vērtējumā.

Augsto ceturto vietu un pirmos UCI punktus pēdējo sezonu laikā izcīnīja Armands Bēcis. «Rietumu – Delfin» komandu ikdienā pārstāvošais sportists uzvarētājam zaudēja 4 minūtes un 25 sekundes, nopelnot 12 UCI punktus. Finišēja arī visi pārējie latvieši. 12. bija Krists Neilands, 16. Emīls Liepiņš, 17. Māris Bogdanovičs un 20. Andris Smirnovs.