09.11.2017. 23:26

Luksemburga, FIFA ranga 93. vietas īpašniece, pēdējā gada laikā spējusi uzrādīt vairākus atzīstamus rezultātus. Lai arī tika ciestas smagas sakāves pret Zviedriju un Nīderlandi ar attiecīgi 0:8 un 0:5, tika arī svinētas uzvaras pār Albāniju un Baltkrieviju, kā arī viesos spēlēts neizšķirti 0:0 ar Franciju.

Šovakar Luksemburga draudzības mačā savā laukumā apspēlēja Ungāriju, Latvijas pretinieci aizvadītajā PK atlases ciklā. Luksemburga ātri mača sākumā izvirzījās vadībā, taču MLS aizvadītās sezonas labākais bombardieris Nemaņja Nikoličs drīz vien panāca neizšķirtu (1:1).

Otrā puslaika sākumā Ungārija palika mazākumā, kas ļāva Luksemburgai acīmredzami pārņemt iniciatīvu. Luksemburga izdarīja par deviņiem sitieniem (16:7) vairāk nekā pretinieki un 84. minūtē arī tika pie pelnītas uzvaras ar 2:1. Tā ir Luksemburgas trešā uzvara pēdējās septiņās spēlēs.

Bet Nīderlande ar Memfisa Depaja uzvaras vārtu palīdzību pieveica Skotiju (1:0). Nīderlandei tā bija ceturtā uzvara pēc kārtas, taču uz Pasaules kausu tā nedosies, un pēc nākamās pārbaudes spēles no amata atkāpsies oranžās izlases galvenais treneris Diks Advokāts.

Turcija tikmēr palikusi bez uzvaras trešajā mačā pēc kārtas, šovakar ar 0:2 zaudējot Rumānijai. Abus vārtus guva rumāņu pussargs George Grozavs, kurš ikdienā pārstāv tieši Turcijas klubu „Kardemir”.

Igaunija tikmēr ar 0:3 palika sausā pret Somiju, divus vārtus gūstot „Panathinaikos” pussargam Robinam Lodam. Savukārt Armēnija savā laukumā pārliecinoši apspēlēja Baltkrieviju.