10.12.2017. 20:29

Abi Mančestras klubi šosezon dominē Anglijas Premjerlīgā, atrodoties pirmajās divās vietās. ''City'' bija uzvarējusi 13 spēlēs pēc kārtas, bet mājiniece ''United'' nebija zaudējusi 40 mačus savā laukumā pēc kārtas. Bija skaidrs - kāda no šīm sērijām noslēgsies.

Lielākais Mančestras ''United'' iztrūkums šajā spēlē bija Pols Pogbā, kurš nopelnīja sarkano kartīti iepriekšējā mačā pret ''Arsenal''. Viņa vietu ieņēma Anders Errera. Cita izmaiņa atšķirībā no spēles ''Emirates'' stadionā bija Markusa Rešforda atgriešanās sākumsastāvā Premjerlīgā. Tādējādi Mančestras ''United'' trīs centra aizsargu vietā sūtīja divus. Tikmēr ''City'' uz soliņa atstāja Serhio Agvero, bet savainojuma dēļ laukumā nevarēja doties Džons Sounss.

Mančestras ''United'': De Heja - Jangs, Roho (Lindelovs 46'), Smollings, Valencija - Matičs, Errera (Mata 82') - Rešfords, Lingars (Ibrahīmovičs 76'), Marsiāls - Lukaku

Mančestras ''City'': Edersons - Delfs, Kompanī (Gundogans 46'), Otamendi, Vokers - D. Silva, Fernandinju, De Breine - Sanē (B. Silva 88'), Žezuss (Mangalā 59'), Stērlins

Mančestras ''City'' spēles sākumā rādīja pārliecinošāku futbolu, mājiniekiem spēlējot izteikti aizsardzībā. Piektajā minūtē bīstama izdevība varēja izveidoties Kevinam De Breinem, bet pēc vairāku mājinieku spēlētāju apspēlēšanas viņš bumbu zaudēja. Lai arī to uzreiz atguva ''City'', pretinieku aizsardzība sitienu tai neatļāva izdarīt. Neilgi pēc tam piespēli ''United'' vārtu priekšā saņēma Gabriels Žezuss, bet viņš nespēja kārtīgi uzsist pa bumbu un centās to nogādāt komandas biedram, neveiksmīgi.

Viesi turpināja pārliecinoši kontrolēt bumbu (80%) un to arī izdevās pārvērst uzbrukumā, kad soda laukumā lielā ātrumā ieskrēja Stērlings. Viņam padevās sitiens, bet tieši Davida De Hejas cimdos. Drīz pēc tam fantastisku tālo piespēli Žezusam izdarīja Fernandinju, jaunais brazīlietis, uzņēmis bumbu, apspēlēja pretspēlētāju, bet De Heju pārspēt neizdevās. Tam ar sitienu otrā laukuma pusē no ārkārtīgi tālas distances atbildēja Markuss Rešfords, bet Edersons bez problēmām tvēra bumbu.

Diskutabla situācija bija vēroja ''United'' soda laukumā, kur bīstami kārtējo reizi darbojās Žezuss. Viņš nodemonstrēja lielisku individuālo meistarību, bet tika paklupināts. Tiesnesis izvēlējās nesvilpt pārkāpumu. Tieši pirms pusstundas robežas Stērlings saņēma bumbu tuvu pretinieku vārtiem, bet viņa sitienu nobloķēja Roho. ''City'' turpināja aktīvi veidot uzbrukumus, bet tikt garām ''United'' aizsardzībai bija gandrīz vai neiespējami.

Tomēr 42. minūtē tas izdevās Līrojam Sanē, kurš uzņēma apbrīnojamu Davida Silvas centrējumu no otra laukuma flanga. Vācietis spēcīgi sita augstu vārtos, bet De Heja reaģēja ātri un bumba izsita. Sekojošo stūra sitienu ''City'' gan izdevās realizēt, bumba vārtu priekšā nonāca tieši pie nenosegtā Silvas, kurš sita precīzi - 0:1!

Pēc tā ''United'' sāka spēlēt ievērojami atklātāk, dodoties ātrā uzbrukumā. To izdevās noslēgt ar stūra sitienu, kas gan nebija veiksmīgs, jo bumbu ātri ieguva ''City'', kas devās pretuzbrukumā, tomēr pie mājinieku soda laukuma Sanē neparedzēja bīstamu Silvas piespēli flangā, un iespēja palika neizmantota.

Bija skaidrs, ka ''United'' netaisās pārtraukumā doties iedzinējos. Mājiniece izdarīja tālu piespēli uzbrukumā gandrīz no savas laukuma puses. Bumba pārlidoja tieši pāri Nikolasam Otamendi, garām Fabienam Delfam, kur to uzņēma Rešfords. Angļu jauneklis mierīgi uzņēma bumbu un sita garām Edersonam - 1:1!

Viesi aktīvi uzbruka visas pirmās 43 minūtes, bet ''United'' to darīja tikai pirms paša pārtraukuma, un rezultāts bija vienāds.

Pašā otrā puslaika sākumā izcils uzdevums padevās mājiniekiem - Rešfords no kreisā flanga bīstami centrēja ''City'' soda laukumā, bet bumbu nespēja uzņemt Džese Lingards. Tomēr nedaudz vēlāk Sarkanie velni otrreiz spēlē nonāca iedzinējos - ''City'' izpildīja neveiksmīgu brīvsitienu, bumbu savu vārtu priekšā iegūstam Romelu Lukaku. Beļģu uzbrucējs centās spēcīgi izsist bumbu no soda laukuma, bet tā trāpīja pāris metrus priekšā stāvošajam komandas biedram un atlidoja tieši priekšā Otamendi, kurš sita vārtos - 1:2!

64. minūtē Silva strauji ieskrēja pretinieku soda laukumā. Viņš prasmīgi nogādāja bumbu Ilkajam Gundoganam, bet vācieša sekojošā piespēle tika pārtverta. Otrpus laukumam murgainu spēli aizvadošais Lukaku sita gaužām pāri vārtiem no pamatīga attāluma. Neilgi vēlāk ''United'' bija vēl viena izdevība, bet nedaudz garām pēc brīvsitiena sita arī Rešfords. ''City'' atbildēja ar krietni kvalitatīvāku uzbrukumu, De Breinem pēc teicama skrējiena izaicinot De Heju no distances. Spānis gan tika galā.

Vēl vienu kļūdu aizsardzībā izdarīja Delfs, pēc kura nepārtvertā centrējuma bumbu atkal uzņēma tieši Rešfords. Šoreiz uzbrucējs savu tautieti nesodīja, un spēcīgu viņa sitienu atvairīja Edersons. Brīdi vēlāk ''United'' atvērās lieliska izdevība, uzbrukumā ar bumbu izskrēja Lukaku, bet viņš to uzreiz zaudēja.

84. minūtē Edersons nodemonstrēja fenomenālu reakciju - no pāris metru attāluma brazīlietis stājās priekšā Lukaku sitienam pēc Valencijas piespēles, bet sekundes vēlāk tika galā arī ar Huana Matas mērķējumu.

Tas, ko šobrīd rāda Mančestras ''City'', ir vārdiem neaprakstāms. 14. uzvaras pēc kārtas, 11 punktu pārsvars pēc 16 spēlēm.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa