29.07.2016. 19:30
"Visas spēlējām kopā un uzvarējām kā komanda," pēc ceturtdaļfinālā izcīnītās dramatiskās uzvaras pār Beļģiju sarunā ar fiba.com žurnālistu Džaredu Greletu (Jared Grellet) teica Latvijas U18 basketbola izlases uzbrucēja Luīze Šepte.

Trešo spēli pēc kārtas Latvijas juniores uzvaru izcīnīja spēles galotnē, pret Beļģiju pēdējās 11 minūtēs atspēlējot 14 punktu starpību. Īsi pirms trešās ceturtdaļas beigām tablo rādīja 30:44 pretinieču labā, turklāt pēdējās 18 minūtēs latvietēm bija izdevies gūt tikai sešus punktus...

Aināra Čukstes, Matīsa Graudiņa un Daigas Žvirbles trenētā komanda nepadevās. Digna Strautmane iemeta 3 no 4 soda metieniem, Dinija Pāvelsone realizēja abus brīvmetienus, Kristiānas Sprudzānes tālmetiens izlīdzināja rezultātu, bet ventspilniece Luīze Šepte izšķirošajās minūtēs sameta 17 punktus.

“Nevarēju noticēt, ka atspēlējāmies no -14 un uzvarējām,” teica Šepte, kura kopā ar Sabīni Lipi un Mariannu Kļaviņu 2014. un 2015. gadā divreiz izcīnīja piekto vietu Eiropas U16 čempionātā. “Pirmo reizi mūžā Eiropas četriniekā – nereālas sajūtas!”

Komandas līdere Digna Strautmane trešās ceturtdaļas beigās saņēma ceturto piezīmi, taču izturēja cīņu līdz galam un izcēlās ar ceturto “dubultu” piecās spēlēs – 15 punkti un 10 atlēkušās bumbas. “Dignai galvenais bija nesaņemt piekto piezīmi, komandai – pacietīgi spēlēt aizsardzībā. Visas spēlējām kopā un uzvarējām kā komanda.”

Līdz šim Eiropas četriniekā spēlējušas tikai Latvijas U20 jaunietes (2002 – ceturtā vieta; 2005, 2009, 2010 – trešā vieta). Luīze Šepte uzsver, ka juniores vēlas uzlabot sasniegto rezultātu. “Priekšā ir vēl divas svarīgas spēles un mums jācīnās līdz galam. Mēs noteikti gribam tikt augstāk.”

Latvijas U18 meitenes sestdien plkst. 19:00 pusfinālā spēlēs pret Itālijas un Francijas cīņas uzvarētājām.

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa