13.03.2015. 09:43
Zaudējumu Šveices augstākās hokeja līgas (NLA) izslēgšanas turnīra ceturtdaļfināla sērijas sestajā mačā ceturtdien piedzīvoja latviešu vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā «Lugano» vienība.

Aizvadītajā spēlē «Lugano» ar 2:5 kapitulēja Ženēvas «Servette» hokejistiem, izstājoties no tālākās cīņas par kausu. Sērijā līdz četrām uzvarām «Servette» vienība triumfēja ar 4-2.

«Lugano» vārtu drošība sākotnēji tika uzticēta Danielam Manzato, kurš pirmajā periodā ielaida divas ripas un tika nomainīts. Otrajā periodā laukumā devās Merzļikins, kas atvairīja 12 no 14 pretinieku metieniem.

Uzvarētāju rindās ar 2+1 izcēlās Mets D'Agostīni, bet Kodijs Almonds iekrāja 1+3.

Šajā sezonā Merzļikins, kuru 2014.gada NHL drafta trešajā kārtā izvēlējās Kolumbusas «Blue Jackets» vienība, bija nomināli otrais «Lugano» vārtsargs.

20 gadus vecais Merzļikins 22 NLA čempionāta spēlēs vidēji ielaida 2,61 ripu un atvairīja 91,3% metienu.

Iespējams, ka jau tuvākajā laikā Merzļikins dosies uz Latviju un piebiedrosies valstsvienībai, gatavojoties pasaules čempionātam Minskā.