15.01.2014. 23:30
Sportacentrs.com jau ziņojis, ka Rīgas "Daugavu" turpmāk vairs nevadīs lietuviešu pieredzējušais speciālists Virginijus Ļubšis. Savā dzimtenē Lietuvā viņš paudis savas domas par Latvijas futbolā pieredzēto. Par otro stabilāko futbola klubu mūsu saimniecībā viņš uzskata "Jelgavu".

Pirmkārt, Virginijus Ļubšis, kurš 2013. gadā vadīja Rīgas "Daugavu" un aizveda to līdz 4. vietai, izteicās par savu bijušo klubu: ''Viss ar to "Daugavu" ir labi, ja salīdzina ar citiem Latvijas klubiem. Tagad tur būs desmit "Ekranas" spēlētāji, viņi tur jau trenējas. Lielākās "Daugavas" galvassāpes - infrastruktūra. Rīgā viss maksā ļoti dārgi. Ja salīdzinātu ar Paņevēžu, tad Rīgā viss ir divas reizes dārgāks."

Par kopējo situāciju Latvijas klubu futbolā Ļubšis sacījis: "Stabilākais Latvijas klubs ir "Ventspils". Lai gan likās, ka pēc prezidenta Bespalova nāves situācija tur var kļūt sarežģītāka, klubs saglabāja stabilitāti. "Ventspilī" ir izveidojusies laba struktūra un arī attiecības ar pilsētas vadību ir labas. Lai cik tas nebūtu dīvaini, otrs stabilākais klubs ir "Jelgava". Varbūt vēl arī "Metta"/LU, bet šis klubs darbojas citādi - tā ir Latvijas Universitātes sporta komanda."

Par sporta prioritātēm Latvijā Ļubšis pauž šādu viedokli: "Kad braucu uz Latviju, man šķita, ka futbolu tur var apsteigt vienīgi hokejs. Kad tur nokļuvu, drīz sapratu, ka arī basketbols ir pārāks. Futbols ir hokeja un basketbola ēnā. Manuprāt, tādēļ arī tās problēmas ar sponsoriem un finansējumu rodas. Lietuvā visa nauda vispirms iet basketbolam, bet Latvijā tā vispirms iet hokejam un basketbolam. Tas, kas paliek pāri no šiem diviem sporta veidiem, paliek futbolam."

Starp citu, runājot par Latvijas stabilāko klubu "Ventspili", tā mājas lapā veikta aptauja starp komandas spēlētājiem par to, kurš viņuprāt ir bijis labākais pasaules futbolists 2013. gadā. Absolūtais vairums nobalsoja par Krištianu Ronaldu, kurš arī ieguva labākā futbolista titulu FIFA aptaujā. Starp "Ventspils" spēlētājiem par Ronaldu balsoja Antons Kurakins, Ahmeds Abdultaofiks, Kaspars Dubra, Jurijs Žigajevs, Maksims Uvarenko, Vladimirs Mukins, Edgars Vērdiņš, Vitālijs Smirnovs, Roberts Freidgeims, Dāvis Indrāns, Eduards Tīdenbergs, Vitālijs Barinovs, Valentīns Raļkevičs, Visvaldis Ignatāns un Oļegs Žatkins. Četri citi futbolisti savu "balsi" atdeva par Franku Riberī - tāda bija Oļega Timofejeva, Simona Pauļus, Kaspara Svārupa un Tornikes Tarhnišvili izvēle.

Izmantotie resursi:Sportas.info - Lietuvos sporto veidrodisFK VentspilsTrāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties