12.01.2014. 20:57
Olimpiskajā sporta centrā zaudējumu piedzīvojusi BK "Jēkabpils", kura LBL turnīrā ar 91:97 piekāpās līgas priekšpēdējās vietas īpašniecei Latvijas Universitātes komandai. LU tā bija pirmā uzvara kopš 24. novembra, bet pa vidu bija piedzīvoti septiņi zaudējumi pēc kārtas.

Latvijas Universitātes basketbola komanda LBL bija piedzīvojusi septiņus zaudējumus pēc kārtas, kas bija licis tai noslīdēt uz 11 vietu kopvērtējumā, apsteidzot vien LMT Basketbola Akadēmiju. Savukārt viesi BK „Jēkabpils” ar 13 uzvarām 18 spēlēs bija iekārtojušies ceturtajā vietā turnīra tabulā, tiesa, šodienas spēle pierādīja, ka iepriekšējie sasniegumi sportā nozīmē maz.

Lai arī pirmajā puslaikā spēles gaita vēl ritēja pēc jēkabpiliešu vēlmēm, proti, tikai gūti 53 punkti un iegūts deviņu punktu pārsvars, trešajā ceturtdaļā lieliski darbojās LU aizsardzība, ielaižot vien astoņus punktus. Ceturtdaļas otrajā pusē uzplaiksnīja arī Artūrs Lūsis, īsā brīdī gūdams septiņus punktus un izvirzot vadībā studentus (64:61).

Noslēdzošās ceturtdaļas sākumā šo pārsvaru izdevās palielināt līdz pat 10 punktiem. „Jēkabpils” ar savu leģionāru Kamerona Randlsa un Troja Bārnīsa pūlēm centās atspēlēties, taču LU teju visas ceturtdaļas laiku saglabāja 5-8 punktu pārsvaru. Pašā spēles izskaņā gan Edgara Lejas un Randlsa tālmetieni pievilka „Jēkabpili” līdz -2, taču LU spēlētāji bija aukstasinīgi un, galvenais, precīzi soda metienos (to gan nevar teikt par visu spēli – realizēti tikai 28 no 41 mēģinājuma), kas arī ļāva uzvarēt ar 97:91.

Uzvarētāju sastāvā 24 punktus Artūrs Lūsis, bet 16 (11 no tiem ar soda metienu palīdzību) pievienoja Mārcis Vītols. Savukārt „Jēkabpils” rindās Randlsam 23 punkti, bet Bārnīsam 22. Mārtiņš Kravčenko nospēlēto 35 minūšu laikā ar punktiem neizcēlās, aizmetot garām visus piecus savus metienus, tiesa, izdarīja sešas rezultatīvas piespēles.

Šī bija LU komandas piektā uzvara šīs sezonas LBL turnīrā un pirmā kopš 24. novembra, kad ar 86:75 tika pieveikta „Saldus” vienība. Savukārt „Jēkabpili” iegāza daudzās piezīmes – spēli ar piecām piezīmēm priekšlaicīgi pabeidza pieci (!) spēlētāji, bet vēl trijiem bija četras piezīmes. Ņemot vērā, ka „Jēkabpils” mačam bija pieteikusi 10 spēlētājus, tā palika vienas piezīmes attālumā no ļoti interesantas situācijas.

Latvijas Universitāte – BK Jēkabpils 97:91 (16:23, 28:30, 20:8, 33:30)Latvijas Universitāte: Lūsis 24, Vītols 16, Strazdiņš 14, Saknītis 11, Ošiņš 11, Darģis 11, Plivda 6, Ginters 4, Eiduks, Brizgalovs, Zēbergs, Bikše.BK Jēkabpils: Randlss 23, Bārnīss 22, Veselovs 15, Pozņaks 10, Virsis 9, Aleksejevs 7, Leja 5, Kravčenko, Arnītis, Sirsniņšget_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties