16.03.2014. 21:19
Noslēgusies dramatiska spēle Latvijas Basketbola līgā (LBL), kurā "Latvijas Universitāte" savā laukumā tikās ar "Barons kvartāls" vienību. Spēle ievilkās līdz otrajam pagarinājumam, kurā LU prata izraut uzvaru ar rezultātu 89:82 un pārtraukt trīs zaudējumu sēriju.

Par šī mača favorīti varēja uzskatīt "Barons kvartāls" komandu, kas kopumā rāda saturīgāku basketbolu un uzvarējusi iepriekšējās divās savstarpējās spēlēs (76:69, 83:70). Lai pirmo reizi šosezon uzveiktu "Baronu", LU basketbolistiem vajadzēja uzlabot spēli groza apakšā gan uzbrukumā gan aizsardzībā, jo uz metieniem no distances vien paļauties nevarēja. Jāpiezīmē, ka abas komandas zaudējušas pēdējās trīs spēles, nu cenšoties pārtraukt šo negatīvo sēriju.

Mačs iesākās ar ātru basketbolu abu komandu izpildījumā, pirmajām trīs minūtēm noslēdzoties ar rezultātu 4:4. Basketbolistiem īsti nesekmējās ar punktu gūšanu, "Barons kvartāls" spēlētājiem ar precīziem soda metieniem iegūstot piecu punktu pārsvaru (9:4). Ja pirmajās minūtēs mājinieki labi spēlēja uzbrukumā, tad turpinājumā tie bija pārāk sasteigti. Tā rezultātā "Barons kvartāls" uzvarēja pirmo ceturtdaļu - 15:7.

Otro ceturtdaļu ar precīzu tālmetienu ievadīja Dāvis Zonne. Turpinājumā komandas cīnījās rezultatīvi punkts punktā, rezultāta starpībai vien uz brīdi sasniedzot 10 punktu robežu. Īpaši aktīvs uzbrukumā bija Rihards Zēbergs, kura izpildītie caurgājieni radīja viesiem problēmas. LU basketbolisti bieži izpildīja soda metienus, bet ne visai labā precizitāte neļāva būtiski samazināt rezultāta starpību. Atpūtā komandas devās pie rezultāta 35:27 "Barons kvartāls" labā.

Otro puslaiku aktīvi iesāka mājinieki, gūstot pirmos četrus punktus. Arī turpinājumā laukumā dominēja LU vienība, īpaši sekmīgi darbojoties tieši uzbrukumā. Zintim Plivdam ar soda metieniem bija iespēja samazināt rezultāta starpību līdz diviem punktiem, bet LU centrs nerealizēja nevienu no tiem. Neilgi pēc tam Plivda divreiz bija precīzs groza apakšā, Ingars Aizpurs trieca bumbu grozā no augšas un rezultāts kļuva neizšķirts - 39:39. Pārlieku aizraujoties ar spēli uzbrukumā, LU spēlētāji aizmirsa par aizsardzību. Par to laukuma saimnieki tika sodīti, četru minūšu laikā viesiem iekrājot 12 punktu pārsvaru. Ceturtdaļa noslēdzās ar Aizpura diviem gūtajiem punktiem, rezultātam esot 56:46.

Ceturtās ceturtdaļas ievadā LU centās vēlreiz lauzt spēles gaitu un to arī paveica. Mājinieki ļoti labi darbojās aizsardzībā, veicot 10:0 izrāvienu un ceturtdaļas vidū atjaunojot līdzsvaru uz rezultāta tablo. "Barons kvartāls" spēlētāji meklēja laimi aiz trīs punktu līnijas, bet nebija precīzi. Īstajā brīdī tālmetienu realizēja Andris Epners, atjaunojot vadību viesiem, bet tikai uz īsu brīdi.

Izšķirošā cīņa par uzvaru šajā mačā varēja sākties. "Barons kvartāls" nespēja saņemties ne uzbrukumā, ne aizsardzībā, iniciatīvai pilnībā piederot LU. Tā pēdējās trīs minūtes sākās ar rezultātu 60:59 mājinieku labā. Turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā. Svarīgu tālmetienu spēja realizēt Aizpurs, bet uzreiz pretī trīs punktus guva Zonne. Pēdējo minūti minimālā vadībā iesāka "Barons kvartāls" (64:63). Viesu vilcējs atlikušajā laikā bija Ilmārs Bergmanis, gūstot trīs punktus. Pie rezultāta 67:65 četras sekundes līdz pamatlaika beigām divus soda metienus varēja izpildīt Strazdiņš. Viņš bija precīzs, panākot izlīdzinājumu. Agnis Čavars nespēja izraut savai komandai, kas nozīmēja pagarinājumu.

Pagarinājumā komandas ar punktu gūšanu neizcēlās, divreiz vadību iegūstot LU. Pusotru minūti līdz beigu sirēnai rezultāts atkal bija neizšķirts, bet labāk turpināja izskatīties LU komanda. Vispirms divus punktus guva Strazdiņš, bet tad vienu no diviem soda metieniem realizēja Zēbergs (73:70). "Barons kvartāls" tomēr prata atspēlēties, panākot izlīdzinājumu. Pēdējais uzbrukums bija LU vienībai, kas varēja izraut uzvaru šajā mačā. Mājiniekiem bija astoņas sekundes, bet pieļautā kļūda lika uzbrukumam beigties bez metiena. Līdz ar to sekoja otrais pagarinājums (73:73).

Otro pagarinājumu daudz labāk iesāka "Barons kvartāls", izvirzoties vadībā ar 78:75. Uzreiz prettriecienu deva Dmitrijs Brizgalovs un Aizpurs, dodot trīs punktu pārsvaru LU. Prieki bija īsi, jo uzreiz tālmetienu realizēja Agnis Čavars - 81:81. Šoreiz LU basketbolisti spēja veikt izšķirošo izrāvienu, pelnīti izcīnot uzvaru ar rezultātu 89:82.

Uzvarētāju rindās ar "double-double" izcēlās Klāvs Strazdiņš, gūstot 18 punktus un izcīnot 12 atlēkušās bumbas. Attiecīgi 15 un 13 punktus guva Ingars Aizpurs un Zintis Plivda, kuram arī astoņas atlēkušās bumbas. "Barons kvartāls" labā 20 punktus guva Dāvis Zonne, bet pa 15 punktiem Ilmāram Bergmanim un Jēkabam Rozītim, kuram arī septiņas atlēkušās bumbas.

"Latvijas Universitāte" - "Barons kvartāls" 89:82 (7:15, 20:20, 19:21, 21:11, 6:6, 16:9) "Latvijas Universitāte": Strazdiņš 18 (12 ab), Aizpurs 15 (6 ab), Plivda 13 (8 ab), Zēbergs 12, Lūsis 11 (10 ab), Brizgalovs 7, Darģis 7 (7 ab), Bikše 4, Saknītis 1, Rēķis 1, Eiduks, Jaunozols."Barons kvartāls": Zonne 20, Rozītis 15 (7 ab), Bergmanis 15, Epners 10 (7 ab), Čavars 8, Mednis 6, Rubenis 6, Mētra 2, Čoders, Dušelis.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība