22.11.2017. 20:14

Abas komandas turnīra tabulā atrodas līdzās, attiecīgi pirmspēdējā un pēdējā vietā. Lai LU paceltos uz augšu, tai vajadzēja revanšēties "Jēkabpilij" par zaudējumu pirmajā mačā (59:76) un nobīdīt to uz pēdējo pozīciju. Bija gaidāma līdzvērtīga abu komandu spēkošanās.

Spēli ar diviem precīziem tālmetieniem sāka "Jēkabpils", bet pēc divām ar pusi spēlētām minūtēm atradās vadībā ar 9:2. LU divās minūtēs atguva zaudēto, atjaunojot līdzsvaru uz tablo (11:11). Turpinājumā komandas punktus guva pārmaiņus, rezultāta starpībai principā nemainoties. Pārsvarā vadībā turējās mājinieki, bet ceturtdaļas beigās LU to pārņēma un noslēdza to ar labvēlīgu rezultātu 23:22.

Otro ceturtdaļu labi sāka LU, veicot 7:0 izrāvienu. "Jēkabpils" uzreiz atspēlēja piecus punktus, bet tālāks izrāviens nesekoja. Komandām nesekmējās ar punktu gūšanu, bet pirmie pie regulāras punktu gūšanas atgriezās viesi. Pirmā puslaika pēdējās trīs minūtēs LU veica 11:0 izrāvienu, dodoties lielajā pārtraukumā drošā vadībā - 42:31.

Trešo ceturtdaļu komandas sāka ar līdzīgu cīņu, bet LU spēja saglabāt iniciatīvu un līdz ceturtdaļas vidum palielināt rezultāta starpību līdz 16 punktiem (53:37). Spēle turpināja būt ne visai rezultatīva, bet LU ar to bija mierā, jo rezultāta starpība turējās ap 15 punktiem. "Jēkabpils" ar aktīvu aizsardzību centās radīt pretiniekiem problēmas, bet tas neko daudz nedeva, ja produktivitāte uzbrukumā bija zema. Ceturtdaļas beigās Jurijam Aleksejevam piešķīra nesportisko piezīmi, kas ļāva LU atrasties vadībā pēc 30 spēlētām minūtēm ar rezultātu 58:43.

Otro ceturtdaļu aktīvi sāka "Jēkabpils", ar precīziem tālmetieniem spējot ātri sadeldēt deficītu līdz sešiem punktiem (52:58). Pēc teju četrām spēlētām minūtēm vēl Virsis vēl vienu reizi bija precīzs no distances, dzenot pretiniekus izmisumā. LU pie pirmā punkta ceturtajā ceturtdaļā tika vien pēc četrām spēlētām minūtēm. LU bieži vien deva otrās iespējas pretiniekiem, bet ne vienmēr tie tās izmantoja. LU izmantoja pretinieku statiskumu aizsardzībā un sodīja tos, atjaunojot astoņu punktu pārsvaru (63:55). Virsis turpināja būt savas komandas motors, saglabājot mājiniekiem visas iespējas uz uzvaras izcīnīšanu (60:63). Ar katru minūti LU basketbolisti sāka kļūdīties un nervozēt arvien vairāk. "Jēkabpils" to izmantoja un pēc ilga laika panāca neizšķirtu. Otrā laukuma galā svarīgu tālmetienu realizēja Renārs Birkāns, atgriežot LU vadībā. Pēdējo minūti LU sāka ar četru punktu pārsvaru, kas mājiniekiem lika steigties. Pēc pus minūtes Jānis Eiduks pielika treknu punktu šim mačam ar precīzu tālmetienu. LU godam aizvadīja mača galotni un svinēja pelnītu uzvaru ar rezultātu 74:67.

Rezultatīvākais LU rindās ar 22 punktiem bija Jānis Eiduks, bet 18 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Roberta Krūmiņa kontā. "Jēkabpils" labā 20 punktus guva un astoņas atlēkušās bumbas izcīnīja Jurijs Aleksejevs.

"Jēkabpils" - "Latvijas Universitāte" 67:74 (22:23, 9:19, 12:16, 24:16)

"Jēkabpils": Aleksejevs 20 (8 ab), Magone 13, Virsis 12, Roulands 10, Vītiņš 7 (7 ab), Kanbergs 3, Koļesinskis 2, Upe, Stiebriņš."Latvijas Universitāte": Eiduks 22, Krūmiņš 18 (8 ab), Jaunzems 10 (11 rp, 7 ab), Grigaļūns 9, Birkāns 7, Feikners 4, Minajevs 2, Lēmanis 1, Dambenieks 1, Žunda.Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties