18.01.2017. 20:46

"Jūrmala/Fēnikss", kas pēc decembra ievadā izcīnītās uzvaras pret studentiem bija zaudējusi piecus mačus pēc kārtas, sāka ar septiņu punktu izrāvienu, turklāt "Latvijas Universitātei" bija nepieciešamas trīs minūtes, lai gūtu pirmos punktus. Tomēr trīs uzbrukumos pēc kārtas viesi realizēja trīspunktniekus un panāca izlīdzinājumu – 9:9.

Pirmās ceturtdaļas turpinājumā "Latvijas Universitāte" atspēlēja piecu punktu deficītu un pirmo reizi izvirzījās vadībā, bet otrās ceturtdaļas ievadā turpinājās amerikāņu kalniņi, jo "Jūrmala/Fēnikss" pēc Edgara Jeromanova tālmetiena panāca 32:23. Studenti atkal demonstrēja neatlaidību, pietuvojās, un Edgara Lasenberga precīzais metiens astoņas sekundes līdz pārtraukumam ļāva puslaiku noslēgt ar viena punkta deficītu – 38:39.

Pirms noslēdzošajām desmit minūtēm laukuma saimnieki ieguva četru punktu pārsvaru, jo trešās ceturtdaļas pēdējo četru minūšu laikā sāncenši izdarīja tikai divus precīzus metienus. Tikmēr Jeromanovs atkal bija precīzs no distances, bet ar soda metieniem viņam piebalsoja Kristiāns Vīksne un Mārcis Saulītis.

Tomēr "Latvijas Universitātes" basketbolisti vēlreiz demonstrēja cīņassparu, un pēc Gintera diviem punktiem ar sodu izdevās panākt izlīdzinājumu, bet nākamajā uzbrukumā viņš vēlreiz bija precīzs, panākdams 60:58. Tikmēr "Jūrmala/Fēnikss" cīnījās ar problēmām uzbrukumā, vairāk nekā sešās minūtēs iemetot tikai četrus punktus.

Pakaļdzīšanos sāka pieredzējušais Artūrs Strēlnieks, kurš četrus punktus guva 30 sekunžu laikā, un tas ļāva samazināt deficītu līdz viena rezultatīva uzbrukuma tiesai. 50 sekundes līdz pamatlaika beigām Strēlnieks izmantoja pretinieku kļūdu un izvirzīja mājinieku vadībā, bet pēdējais vārds piederēja "Latvijas Universitātei".

Astoņas sekundes līdz beigām precīzs bija Renārs Birkāns, kurš panāca 69:67 "Latvijas Universitātes" labā. Sekoja neprecīzs Jeromanova metiens otrā laukuma galā, Saulītis mēģināja vēlreiz, bet arī viņš nebija precīzs, tādējādi studenti izcīnīja trešo uzvaru sezonā.

Jūrmala: Strēlnieks 14, Jeromanovs 14, Saulītis 9, Iļjins 7, Rozītis 6, Elksnis, Dušelis 4, Dilevka 3, Gūtmanis 3, Vīksne 1.LU: Rubenis 12, Birkāns 11, Lasenbergs 10, Jaunzems 9, Ginters 9, Eiduks 8, Leja 5, Rēķis 3, Melderis 2, Dembskis.2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties