06.09.2015. 01:15
Par pašaizliedzīgo cīņassparu un sportisko raksturu sestdien atgādināja Latvijas Universitātes vīriešu basketbola komanda, kas Kaļiņingradā aizvadīja otro Starptautiskās Studentu Basketbola līgas (ISBL) spēli. tiekoties ar Baškīrijas Valsts Agrāro universitāti no Ufas. Mača gaitā atspēlējot 20 punktu deficītu, LU izcīnīja panākumu ar 72:60, garantējot vietu čempionāta 2.kārtā. Rīt mūsējie aizvadīs cīņu par 1.vietu apakšgrupā pret Lietuvas Sporta universitāti.

Mačs pret Ufas studentu komandu bija izšķirošs - zaudējuma gadījumā LU komanda saglabātu izteikti teorētiskas izredzes kvalificēties ISBL 2.kārtai, kurā iekļūs vien divas labākās komandas no šīs apakšgrupas, savukārt ar uzvarētu spēli vēl pirms noslēdzošā mača pret Lietuvas studentiem būtu skaidrs, ka starptautiskās cīņas šosezon vēl nebūtu beigušās.

Spēle iesākās ar pamatīgu pārsteigumu - krievu studenti spēja sekmīgi noslēgt teju katru savu uzbrukumu, līdz pirmo ceturtdaļu finišēja ar 5:24. Saprotams, ka arī pieci gūti punkti 10 minūšu laikā ir katastrofāls rādītājs un vēl jo vairāk otrās ceturtdaļas pirmais precīzais pretinieku uzbrukums nozīmēja jau vairāk kā 20 punktu pārsvaru uz tablo, par ko likumsakarīgi neapmierināts bija LU galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis. Turpinājumā gan LU spēle sakārtojās - komanda sāka spēlēt vēsākiem prātiem, nesasteidzot notikumus laukumā ar nepārdomātiem gājieniem un pakāpeniski spēli izlīdzināja.

Būtiskākais izrāviens notika 4.ceturtdaļas ievadā, kad gan pieredzējušais Renārs Magone, gan Roberts Krūmiņš ar virkni precīzu uzbrukumu izcēlās brīdī, kad tas visvairāk bija nepieciešams un, pretēji mača ievadam, šoreiz ar augsto pārliecību šokeja pretinieku komandu. Pārņemto iniciatīvu un vadību LU neatdeva līdz pat mača beigām, rezultātā izcīnot skaistu uzvaru ar 72:60, turklāt noslēdzošās 10 minūtes pavadot ar iespaidīgu punktu statistiku 31-9.

Latvijas Universitātes komandas rindās rezultatīvākie ar 11 punktiem bija Roberts Krūmiņš (attēlā) un Edgars Lasenbergs, savukārt vēl 9 punktus pievienoja Renārs Magone.

Nākošo un šī turnīra noslēdzošo spēli LU aizvadīs svētdien, kad pulksten 14:00 (pēc Latvijas laika) cīņā par 1.vietu grupā tiksies ar Lietuvas Sporta universitāti. Spēles tiešraide būs vērojama bk.lu.lv. Interesanti, ka šajā dienā Eurobasket 2015 ietvaros savā starpā tiksies arī abu valstu nacionālās izlases, līdz ar to kopumā radot patiesi kaujiniecisku basketbola dienu kaimiņvalstu starpā.

Kopumā šosezon Starptautiskajā Studentu Basketbola līgā startē 16 komandas, kas galvenokārt pēc reģionālā principa sadalītas četrās apakšgrupās pa 4 komandām katrā. Pēc 1.kārtas, kad katra no apakšgrupām aizvadīs savstarpēju turnīru, divas labākās komandas turpinās cīņu 2.kārtā jeb iekļūs čempionāta TOP8 labāko komandu pulkā. Tam gaidāmā gada agrā pavasarī sekos atkārtoti sabraukumi, kur arīdzan katra komanda četru konkurencē (2 grupas) lūkos iekļūt starp divām labākajām, lai garantētu vietu ''FINAL 4'' turnīrā. Noslēdzošais turnīrs paredzēts aprīlī.

Latvijas Universitāte - Baškīrijas Valsts Agrārā universitāte 72:60 (5:24, 14:14, 22:13, 31:9)LU: Krūmiņš 11, Lasenbergs 11, Magone 10, Rēķis 9, Leja 8, Jaunzems 7, Engers 7, Brizgalovs 6+4RP, Večens 3+7AB, Niedra.