29.10.2017. 19:44

Sezonas ievadā komandu spēki vēl nebija līdz galam skaidri, tāpēc LU pirmā uzvara Valmierā bija neliels pārsteigums. Turpmākās spēles šo pārsteigumu dzēsa, bet tajā pašā laikā arī LU nav spējuši izcīnīt vairāk uzvaras. Nu abas komandas tikās Rīgā, cīnoties par otro panākumu šajā sezonā. LU bija apņēmības pilna pierādīt, ka uzvara Valmierā nebija pārsteigums.

Spēles ievadā divus metienus realizēja Jānis Eiduks, uz ko valmierieši atbildēja ar 7:0 izrāvienu, piecus punktus gūstot Edmundam Elksnim. LU uz brīdi atgriezās vadībā, bet ceturtdaļas vidū rezultāts bija neizšķirts (9:9). Ceturtdaļas otrajā pusē cīņa ritēja līdzīgi, nevienai no komandām nespējot iegūt lielāku pārsvaru. Ar precīziem soda metieniem LU bija gana, lai uzvarētu pirmo desmitminūti ar 18:17.

Otrā ceturtdaļa sākās ar Viktora Iļjina performanci zem groza, kas ļāva "Valmierai/Ordo" iekrāt piecu punktu pārsvaru (23:18). Tālāku izrāvienu nepieļāva Marts Ozolinkevičs, trāpot tālmetienu. Komandām sākās problēmas ar uzbrukumu realizāciju, bet ceturtdaļas vidū Iļjins atjaunoja četru punktu pārsvaru viesiem. Pusotrā minūtē LU atjaunoja līdzsvaru uz tablo, bet turpinājumā punktus komandas krāja līdzīgi. Pēdējā minūtē viesi bija četrus punktus priekšā, Ozolinkevičs vēlreiz trāpīja no distances, bet pēdējais vārds puslaikā bija Jānim Kaufmanim, puslaikam noslēdzoties ar rezultātu 37:34 Valmieras komandas labā.

Trešajā ceturtdaļā LU vajadzēja trīs minūtes, lai atjaunotu līdzsvaru uz tablo, bet pēc tam turpinātais izrāviens ļāva ceturtdaļas vidū atrasties vadībā ar 45:39. Ceturtdaļas otrajā pusē kādu laiku komandām atkal radās problēmas uzbrukumā, kas LU ļāva noturēt pārsvaru. "Valmiera/Ordo" pietuvojās divu punktu atstatumā, bet Ozolinkevičs pielika punktu ceturtdaļai ar precīzu pustālo metienu - 52:48.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā LU uz priekšu vilka Linards Jaunzems, bet valmierieši regulāri spēja atbildēt ar precīziem metieniem, turoties turpat līdzās. Renārs Birkāns pie punkta pārsvara trāpīja tālmetienu, bet vēl pusotru minūti vēlāk LU jau bija septiņu punktu pārsvars (62:55). Valmieras komandas vienīgais ierocis bija Kaufmanis, bet ar viņa pūlēm bija krietni par maz. Pēdējās divās minūtēs valmierieši nespēja atgūties, kas LU ļāva svinēt otro uzvaru šosezon un arī otro tieši pret Valmieras komandu ar rezultātu 72:65.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 18 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm bija Renārs Birkāns, bet pa 12 punktiem un attiecīgi 13 un septiņām atlēkušajām bumbām Lindaram Jaunzemam un Jānim Eidukam. Valmieras komandā 22 punkti un 10 atlēkušās bumbas Jānim Kaufmanim, bet 12 punkti un 16 atlēkušās bumbas Viktoram Iļjinam.

"Latvijas Universitāte" - "Valmiera/Ordo" 72:65 (18:17, 16:20, 18:11, 20:17)

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430