10.04.2015. 20:59
Šovakar Latvijas sieviešu handbola čempionāta pusfināla sēriju ar pārliecinošu uzvaru uzsāka regulārā turnīra uzvarētājas LSPA, kas izbraukumā ar 36:26 sakāva pērnās sezonas čempiones Stopiņu NHK.

Šajā sezonā komandas bija jau trīsreiz tikušās un nedaudz labāk bija veicies LSPA meitenēm, kas uzvarēja divos no mačiem (24:22, 26:20), bet vienā piedzīvoja neveiksmi (18:21). Ceturtdaļfinālā Stopiņu komanda ne bez grūtībām divu spēļu summā pārspēja Salaspils sporta skolu (57:50), savukārt LSPA, kā regulārā čempionāta uzvarētāja, automātiski bija kvalificējusies pusfinālam.

Šī vakara spēli Dmitrija Bražņikova vadītā LSPA sāka iespaidīgi, pirmo piecu minūšu laikā izvirzoties ar 4:0, taču Elzas Seržantes rezultatīvais sniegums ļāva stopiņietēm atspēlēties un panākt izlīdzinājumu – 6:6. Tomēr viešņām ierobežojot Seržanti, mājiniecēm cita līdere neatradās, kas ļāva LSPA atkal atrauties un pateicoties Kristīnes Kirejevas (attēlā), Simonas Ārmanes un Jekaterinas Strautas gūtajiem vārtiem panākt +8 neilgi pirms puslaika beigām, bet pirmās 30 minūtes noslēgt ar 18:12.

Arī pēc pārtraukuma laukumā pārliecinošāku sniegumu turpināja demonstrēt viešņas, kas pēc Kirejevas kārtējiem vārtiem panāca jau desmit vārtu pārsvaru – 23:13. Vienubrīd LSPA pārsvars sasniedza +13, bet maču Bražņikova padotās uzvarēja ar 36:26, sērijā līdz divām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0. Uzvarētājām 12 vārtus guva Kristīne Kirejeva, zaudētājām tikpat – Elza Seržante.

Sērijas otrā spēle 17.aprīlī notiks ASK zālē, Krustabaznīcas ielā, trešais mačs, ja nepieciešams, divas dienas vēlāk turpat.

Rīt pusfinālu uzsāks arī "Latgols" un Dobeles SS/REIR komandas, kas regulāro čempionātu noslēdza, attiecīgi, otrajā un trešajā vietā.

Stopiņu NHK – LSPA 26:36 (12:18)Stopiņi: Seržante 12, Sergejeva 5/2, Asare 4, Pozņaka 4, Gailuma 1.LSPA: Kirejeva 12, Ārmane 5, Strauta 5, Makņa 5, Skābarde 3, Jugāne 3, Eihvalde 2, Kiršteine 1.Sērijā: Stopiņu NHK 0 – 1 LSPA

Izmantotie resursi:Latvijas Handbola federācija - Handball.lv