20.03.2012. 21:47
Šovakar vienīgajā Latvijas Sieviešu Basketbola līgas (LSBL) spēlē "Liepājas Papīrs" basketbolistes izbraukumā ar 66:49 sakāva "TTT Rīga juniores", nodrošinot sev vietu izslēgšanas spēlēs.

Tieši starp šīm divām komandām vajadzēja izšķirties pēdējai play off dalībniecei. Pirms šī mača krietni labākā pozīcijā bija liepājnieces, kuras, lai gan savstarpējos mačos bija zaudējušas divās reizēs no trim, kopumā sezonu bija aizvadījušas labāk (bilance 13-13 pret rīdzinieču 11-14). "TTT juniorēm" bija vajadzīga tikai uzvara, kamēr liepājnieces varēja atļauties arī zaudēt, taču panākums automātiski viņām nodrošinātu pēdējo ceļazīmi uz play off.

Liepājnieces lieliski iesāka spēli, izvirzoties vadībā ar 5:0 un jau pirmās ceturtdaļas beigās panākot desmit punktu pārsvaru (19:9), ko veiksmīgi turpināja attīstīt arī nākamajā desmitminūtē, kad vienubrīd viešņu atrāviens sasniedza +17. Puslaiks tika noslēgts ar komfortablo 36:20.

Zanes Alilujevas, Kristīnes Ciršas, Daigas Līnes un pārējo liepājnieču rezultatīvais sniegums trešajā ceturksnī "Liepājas Papīram" ļāva panākt pat +26 (49:23) un kļuva skaidrs, ka viešņas praktiski vietu izslēgšanas turnīrā jau ir nodrošinājušas. Rīdziniecēm izdevās nedaudz atspēlēties, taču "Papīra" uzvara vienalga bija gana pārliecinoša – 66:49.

Tādejādi "Liepājas Papīrs" (14-13) kļuva par pēdējo komandu, kas kvalificējusies izslēgšanas spēlēm. Play off turnīrā spēlēs arī "TTT Rīga" (25-1), "Cēsis" (19-6) un "RTU Merks" (17-7) komandas.

TTT Rīga juniores – Liepājas Papīrs 49:66 (13:20, 7:16, 11:15, 18:15)TTT juniores: Epnere 12, Langina 12, Sarja 7, Džarcāne 6, Pumpure 6, Fomina 4, Ozoliņa 2.Liepājas Papīrs: Alilujeva 19, Daiga Līne 16, Cirša 11, Krasovska 9, Kruga 5, Misus 4, Laumane 2.

Izmantotie resursi:basket.lv