19.09.2016. 10:16
Savstarpēja neuzticība, juridisku ieroču likšana lietā un iniciatīva pārcelt uz vēlāku laiku konflikta risināšanu nav līdzējusi Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF) prezidentam Kasparam Ponem dialogā ar viņu ievēlējušajiem organizācijas biedriem. Piektdien LPF biedru ārkārtas sapulcē (Pones jurists Mareks Halturins gan aicina izmantot vārdu «sanāksme») tika lemts par neuzticības izteikšanu Ponem. No 26 LPF juridiskajiem biedriem piedaloties divdesmit diviem, 19 biedru izteica neuzticību organizācijas

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Rio spēļu akreditācija

Pones jurists Halturins Dienai norādīja, ka aizvadītajai sanāksmei nav tiesiska pamata. "Galvenie iebildumi ir par to, ka ir jāievēro noteikta kārtība. Uzņēmuma reģistrā ir informācija, ka federācijā ir sešdesmit biedru, un sanāksmes leģitimitātei bija jāierodas visiem. Biedrību un nodibinājumu likumā gan minētā kārtība nav tik skaidri definēta, un pastāv interpretācijas iespējas. Tāda problēma pastāv. Pašlaik situācija ir tāda, ka LPF valdes iepriekš izsludinātais lēmums par biedru ārkārtas sapulces rīkošanu 3. oktobrī ir spēkā. Tam, kas notika piektdien, nav juridisku seku. Tas ir biedru viedoklis, kas jāņem vērā, taču tai pašā laikā Ponem ir tiesības sniegt savu skaidrojumu problēmjautājumos. Sanāksmes organizēšana laikā, kad viņš nevarēja ierasties darba darīšanu dēļ, norāda, ka šo cilvēku mērķis bija neleģitīmi iegūt varu. Es gribētu uzsvērt, ka Pone tika ievēlēts prezidenta amatā demokrātiskās vēlēšanās un neviens nav atteicies no atbildības. Viņš vēlas 3. oktobrī biedriem skaidrot savu lēmumu, lai gan viņi noteikti centīsies reģistrēt aizvadīto sapulci."

Pirms ārkārtas sapulces Diena sazinājās ar LPF bijušo viceprezidentu Jāni Dzeni. Viņš gan norādīja, ka nav nekādā veidā saistīts ar LPF iekšējo skandālu, taču bija informēts par to un tā cēloņiem. Jautājums par Pones atbilstību LPF prezidenta amatam radies Riodežaneiro olimpisko spēļu laikā, uz kurām uz ilgu laika periodu bija devies Pone, savukārt uz tām netika Latvijas peldētājas Aļonas Ribakovas treneris Germans Jakubovskis, kurš dalībai XXXI olimpiādē bija akreditēts. Pone kritizēja Latvijas Olimpisko komiteju (LOK), vainu par notikušo noveļot uz olimpisko sportu pārraugošo organizāciju, jo LOK uz olimpiādi bija apstiprinājusi piecas personas, tomēr ne visi uz tām tika. Savukārt LOK norādīja, ka Pone bija atteicies doties mājās agrāk, lai Jakubovskis varētu ierasties vismaz uz sacensību laiku, jo konkrētajā brīdī Latvijas delegācijai nebija pieejams vairāk vietu olimpiskajā ciematā.

Dopinga ēna

"Iemesli biedru neuzticībai pret Poni ir dažādi. Pirmkārt, nav saprotams viņa izvēlētais retorikas veids. Netiek runāts ar visiem biedriem kopīgi, bet gan telefoniski un atsevišķi. Vēlāk diemžēl nācies konstatēt, ka ne visiem biedriem viņš saka vienu un to pašu. Viņa skaidrojumi krasi atšķiras. Turklāt rodas iespaids, ka viņš ir mazliet aizmirsis, ka viņam jāstrādā biedru interesēs, nevis jāpieņem viņu vietā lēmumi, kādus biedri neatzīst par labiem esam," vienus no galvenajiem pretenziju iemesliem norādīja Dzenis. 

Visu rakstu lasiet pirmdienas laikrakstā Diena



Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties