10.11.2013. 23:40
"ATP World Tour Finals" turnīra finālā pirmdienas vakarā tiksies divi pasaules labākie tenisisti – Rafaels Nadals un Novaks Džokovičs. Abi svētdien pusfinālos viegli apspēlēja šveiciešus – Nadals ar 7:5, 6:3 uzveica Rodžeru Federeru, bet Džokovičam 6:3, 6:3 panākums pār Stanislasu Vavrinku.

Seškārtējais čempions Rodžers Federers šodienas maču sāka daudz labāk nekā vakardienas smago cīņu pret Huanu Martinu Del Potro. Tieši Federers šodien pirmais tika pie breika iespējām, taču 6. geimā nespēja izmantot uzreiz trīs breikbumbas. Taisnības labad jāsaka, ka patiešām ņemama bija tikai viena, bet pārējās divas Rafaels Nadals atspēlēja. Federers savu lielo iespēju palaida garām, tukšā stūrī netrāpot "forhendu" – bumbiņa gandrīz ielidoja skatītājos.

Federers 9. geimā ar vairākām rupjām kļūdām, ieskaitot aplamu taktiku, zaudēja savu servi un Nadalam atlika tik vien kā pie 5:4 noturēt servi un sets būtu kabatā. Nadals to nespēja. Lielā mērā tāpēc, ka viņam to neļāva. Federers teicami darbojās uzbrukumā un, uzvarot 30 sitienu izspēlē, kas pabeigta ar neatvairāmu "forhendu" stūrī, ieguva divas breikbumbas. Pietika ar vienu, jo Nadalam auts – 5:5. Lielas jēgas no atspēlēšanās Federeram nebija, jo tūlīt atkal sākās kļūdu sērija, bez tam Nadals bija īpaši noskaņojies reabilitēties par neveiksmi. Rafa ātri nokārtoja vēl vienu breiku un šoreiz spēja izservēt setu – 7:5.

Nadals spēlēja ļoti agresīvi, neļaujot Federeram izvērsties. Bez tam šveicietim uzkrītoši bieži nācās vilties savā "forhendā". Tieši no labās puses sistās bumbiņas atriekšanās pret tīklu 2. seta piektajā geimā lika Federeram nokļūt iedzinējos ar breiku arī šajā setā. Nadals vaļības neatļāvās un noveda iesākto līdz loģiskam noslēgumam – 7:5, 6:3 uzvarai. Nadalam pat nebija jāservē par uzvaru mačā, jo pēdējā geimā viņš iespēja vēl vienu vieglu breiku.

Ranga līderis Šveices labāko tenisistu uzveicis 22. reizi (22-10), bet pirmo reizi to iespējis telpās, kā arī pirmo reizi sezonas finālturnīrā. Abos gadījumos līdz šim bija 0-4. Nadals sasniedzis 14.(!) finālu šogad (10-3), bet "World Tour Finals" sacensību titula spēlē piedalīsies otro reizi. Pirms trim gadiem viņš zaudēja Federeram.

Nadala pretinieks finālā kļuva zināms vakara mačā, kurā Novaks Džokovičs arī itin viegli tika galā ar Šveices tenisistu – 6:3, 6:3 pār Stanislasu Vavrinku. Šveices otrajam numuram mača sākums nelāgu iznākumu nesolīja – Vavrinka 3. geimā ar perfekti izveidotiem uzbrukumiem ieguva breiku, taču pārsvaru uzreiz izsēja. Vavrinkam mača turpinājumā ļoti daudz kļūdu (visā spēlē 34), it sevišķi ar "forhenda" sitieniem, kā rezultātā loģisks zaudējums. Džokovičs 2. setā būtu uzvarējis pārliecinošāk, ja labāk realizētu breika iespējas (setā tikai 2/7). Tāpat jāatzīmē Džokoviča slavenā aizsardzībā, kas svētdienas vakarā bija izcilā līmenī.

Džokovičam 14. uzvara pēc kārtas pār Vavrinku un kopumā 15. panākums 17 mačos pret Stanu, kurš pirmo reizi piedalījās sezonas finālturnīrā. Pagājušā gada "ATP World Tour Finals" čempions Džokovičs šodien guva 21. uzvaru pēc kārtas (kopš "US Open" fināla) un pirmdienas vakarā 39. reizi sacentīsies ar Nadalu. Savstarpējos mačos arvien priekšā Nadals (22-16), taču abu pēdējā spēlē Pekinā pārāks bija Serbijas tenisists.

Betsafe.com Patiesā viedokļa spēle
Novak Djokovic - Stanislas Wawrinka
11.15  25.20
73% 0% 27%
  Visas spēles

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048