03.12.2016. 18:49

Pirmo uzbrukumu ar precīzu tālmetienu noslēdza Jānis Kaufmanis (3:0), taču ceturtdaļas turpinājumā laukumā saimniekoja mājinieki. Ronalds Zaķis divas minūtes vēlāk no tālās distances panāca 9:3 "Ventspils" labā, uz ko Ervīns Jonāts gan vēl spēja atbildēt ar diviem punktiem un sodu (6:9), bet pusotru minūti līdz ceturkšņa beigām Edgars Žeļonis starpību palielināja jau līdz 13 punktiem (22:9).

Valmierieši pamodās un sāka pamazām deldēt deficītu. Rinalds Mālmanis ar trejaci otrās ceturtdaļas sākumā starpību samazināja līdz pieciem punktiem (17:22), Damjērs Pitss un Kaufmanis īsā laikā pievilka līdz diviem punktiem (21:23), bet Lauris Blaus ar triecienu grozā no augšas otrās ceturtdaļas vidū starpību samazināja līdz minimumam (28:29).

Vadību gan vidzemnieki neatguva un pārtraukumā devās ar mīnus četri (32:36), bet "Ventspilij" izdevās lielisks otrā puslaika sākums – Folarins Kempbels trešās ceturtdaļas priekšpēdējā minūtē no soda metienu līnijas atjaunoja līdz šim lielāko pārsvaru spēlē (53:40). Pitss un Kaufmanis nepilnas pusotras minūtes laikā guva septiņus punktus un deficītu 97 sekundes līdz pamatlaika beigām samazināja vairs tikai līdz pieciem punktiem (67:72), tomēr Aigars Šķēle nākamajā uzbrukumā atbildēja ar tālmetienu (75:67). Kaufmanis no tālās distances 33 sekundes līdz beigām atkal panāca mīnus pieci (72:77), tomēr spēli glābt neizdevās - 75:81.

Abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē šosezon "Ventspils" 22. oktobrī izbraukumā uzvarēj ar 94:79, tobrīd svinot septīto uzvaru septiņās spēlēs. Tieši nākamajā kārtā kurzemnieki piedzīvoja pagaidām vienīgo neveiksmi, viesos ar 62:66 piekāpjoties "Barons kvartālam". Savukārt valmierieši šovakar piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas, iepriekšējos mačos zaudējot arī jūrmalniekiem (62:76) un VEF (60:68).

Nākamo spēli kurzemnieki aizvadīs 10. decembrī, kad uzņems "Latvijas Universitāti", bet valmierieši tajā pašā dienā savā laukumā tiksies ar "Jēkabpili".

Ventspils – Valmiera/Ordo 81:75 (22:12, 14:20, 19:14, 26:29)Ventspils:Valmiera:

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933