13.04.2017. 21:21

Spēles ievads VEF basketbolistiem izvērtās ļoti veiksmīgs. Pēc Abdula Gadija un Mareka Mejera precīzajiem trejačiem mājinieki ieguva sešu punktu pārsvaru - 10:4. ''Lokomotiv'' gan uz to atbildēja ar astoņiem gūtiem punktiem pēc kārtas un vadība jau viesi - 10:12. Rīdzinieki ieslēdza snaiperu režīmu un sāka mest vienu tālmetienu pēc otra un atkal atguva vadību ar 22:14. ''Lokomotiv'' uz ceturtdaļas beigām nedaudz spēja pietuvoties, taču pēc VEF sestā precīzā trīspunktu metiena pirmajā ceturtdaļā rezultāts par labu mājiniekiem - 27:23.

Otrās ceturtdaļas laikā ''Lokomotiv'' atspēlēties neizdevās, bet arī VEF iegūt lielāku pārsvaru nespēja, jo pirmais puslaiks noslēdzās ar to pašu četru punktu pārsvaru. Puslaika pēdējās sekundēs, pēc Gadija neprecīzā tālmetiena, atlēkušo bumbu savāca Mets Dženingss, kurš ātrā skrējienā pārskrēja pāri visam laukuma un guva divus punktus, kas atgrieza ''Loko'' pie četru punktu deficīta - 40:44.

Pēc pārtraukuma VEF uzbrukums bija nedaudz pajucis, un arī aizsardzībā tika pieļautas kļūdas, kas atļāva ''Loko'' pārņemt vadību - 50:44. Klusumu uzbrukumā pārtrauca rīdzinieku kapteinis Jānis Blūms, kurš trāpīja divus trīspunktu metienus pēc kārtas un panāca izlīdzinājumu - 50:50. Turmākajās minūtēs ''Loko'' atkal izvirzījās vadībā un noslēdza ceturtdaļu ar pārliecinošu 69:58 .

Centieni panākt ''Loko'' bija neveiksmīgi, un pēdējo regulārās sezonas mājās spēli VEF noslēdza ar 12. zaudējumu 23 spēlēs (69:80)

VEF Rīga - Lokomotiv-Kuban 69:80 (27:23, 17:17, 14:29, 11:11)VEF: Mejeris 15, Blūms 15, Gadijs 10, Meiers 9 (7ab), Šķēle 8, Gordons 4, Antrops 3, Labucks 3, Ričards 2, Gromovs , Hāzners , Helmanis.Lokomotiv-Kuban: Brokhofs 18 (ab), Ročestijs 18, Vujukas 11, Džounss 9, Zubkovs 9, Dženingss 6, Iļjevs 4, Hvostovs 3, Ļevšins, Zaharovs, Šuhovcovs.