12.05.2013. 14:11

Swedbank Latvijas Jaunatnes basketbola līgas Venden U17 grupā meitenēm pārliecienoši uzvaru svinēja BJBS Rīga/Rīdzene, kas finālā ar rezultātu 73:48 (18:14, 34:24, 49:40) apspēlēja Rīgas 3. BJSS basketbolistes. Cīņā par bronzas godalgām panākumu svinēja favorītes Valmieras basketbolistes, kuras ar 60:31 uzvarēja Rīga/TTP-1.

Rīdzenes basketbolistes Venden U17 grupā šosezon vēl nebija izjutušas zaudējuma rūgtumu, tāpēc jau pirms spēles tika uzskatītas par favorītēm. Lilitas Bergvaldes audzēknes uzreiz pārņēma vadības grožus, tomēr 3. sporta skolas izrādīja vērā ņemamu pretestību, realizējot sarežģītus metienus no groza apakšas, kā arī precīzi metot no tālās distances.

Otrajā puslaikā laukumā bija vērojama līderu divcīņa - Vineta Bīriņa vienā pusē un Digna Strautmane otrā, taču lielas izmaiņas spēles gaitā tas neieviesa. pirms ceturtās ceturtdaļas Rīdzene atradās vadībā ar 49:40. Izšķirošajos brīžos pārākas izrādījās Rīdzenes basketbolistes, kas mača galotnē salauza oponentu pretestību un aizsardzību. Spēles beigās tablo vēstīja pārliecinošu pārākumu – 73:48, lai gan spēle kopumā bija spraiga un saistoša.

Bronzas mača sākumā vadību strauji pārņēma rīdzinieces, bet otrajā trešdaļā valmierietes visu salika pa plauktiņiem, uzvarot ceturtdaļu ar 20:4. Arī spēles turpinājumā galvaspilsētas basketbolistes nespēja izrādīt cienīgu pretestību, piedzīvojot pamatīgu sakāvi. Pamatturnīra otrās vietas īpašnieces Valmieras basketbolistes izcīnīja uzvaru ar 60:31, saņemot bronzas medaļas.

Venden U17 grupas zvaigžņu pieciniekā tika iekļautas Vineta Bīriņa un Annija Einere (Rīgas 3. BJSS), Linda Magone (Valmiera), Amanda Betlere (Rīgas/TTP1), kā arī Katrīna Vectirāne (Rīdzene). Par turnīra vērtīgāko spēlētāju atzīta Paula Strautmane, kas pārstāv Rīga/Rīdzene basketbola skolu.