19.05.2013. 17:52

Par Swedbank Latvijas Jaunatnes basketbola līgas U15 grupas čempioniem Liepājā tika kronēti Rīga/DSN basketbolisti, kas salīdzinoši viegli arī finālā uzveica BS/Rīga - 97:70. Intrigām bagātā spēlē trešo vietu izcīnīja liepājnieki, kas šogad bez medaļām atstāja (73:69) Rīdzenes basketbolistus.

Cīņā par augstākā kaluma medaļām Liepājas basketbola laukumos devās BS/Rīga un Rīga/DSN. Mārtiņa Fomina trenētie DSN basketbolisti jau no pirmajām minūtēm agresīvi darbojās groza apakšā un izkārtoja labas iespējas gūt punktus ar tālmetieniem. DSN komandai trešās ceturtdaļas vidū jau panāca 20 punktu pārsvaru - 58:38. Pēc tam īsā laikā regulārā čempionāta uzvarētāji izcēlās ar četriem efektīgiem blokiem, kas vēl vairāk spārnoja komandas sekmes uzbrukumā. Atlikušais spēles laiks bija tikai formalitāte un DSN svinēja skaistu uzvaru ar 97:70.

Bronzas mačā par bronzas medaļu komplektu sacentās Rīdzenes un Liepājas basketbolisti. Jau pirmās minūtes solīja intriģējošu spēli, jo panākuma svaru kausi svārstījās no vienas puses uz otru. Rīdzinieku kļūdas un neprecīzās darbības palīdzēja mājiniekiem nedaudz atrauties un pirms lielā pārtraukuma panākt 37:28. Otrajā puslaikā Rīdzene aizvien biežāk laimi meklēja groza apakšā, un atguva vadību. Spēles pēdējā minūte sākās ar neizšķirtu rezultātu uz tablo. Mača likteni izšķīra liepājnieku 2+1 gājiens, pēc kura rīdzinieki vairs nespēja atgūt pārliecību un atspēlēt deficītu. Spēles gala rezultāts 73:69, liepājnieki tika pie bronzas medaļām.

Spēlē par piekto vietu ogrēnieši spēles galotnē pieveica (79:75) Saldus basketbolistus, bet mačā par septīto vietu Ventspils bez liekām diskusijām sagrāva (82:42) Cēsis.

Sezonas labāko pieciniekā vietu izpelnījās Kristers Zoriks (DSN), Nikolajs Zotovs (BS/Rīga), Kārlis Edvards Garoza (Saldus), Kārlis Grigaļūns (Liepāja) un Vents Hugo Liepnieks (Rīdzene). Sezonas vērtīgākais spēlētājs: DSN līderis Artūrs Strautiņš.