04.07.2015. 18:30
2013. gada fināliste Sabīne Liziki šodien tikai otro reizi savā Vimbldonas karjerā turnīru pameta agrāk par ceturtdaļfinālu, jo 3. kārtā bezcerīgi ar 3:6, 2:6 kapitulēja šosezon teicami spēlējošajai Timejai Bačinskī.

Sabīne Liziki vismaz līdz ceturtdaļfinālam tika pēdējās piecās viesošanās reizēs Vimbldonā. Viņa savainojuma dēļ vienu turnīru izlaida, taču tajos, kuros spēlēja, regulāri tika astoņniekā. Vācietes labākais rezultāts bija pirms diviem gadiem, kad viņa tika līdz finālam, bet tajā neko nespēja izdarīt pret Marionu Bartoli (1:6, 4:6).

Šogad bija tikai otrā reize, kad viņa Vimbldonā zaudēja agrāk par ceturtdaļfinālu. Pirmā bija viņas pašā pirmajā Vimbldonā, kad viņa 2008. gadā izstājās jau 1. kārtā, toreiz zaudējot Bartoli (2:6, 4:6). Šodien Sabīnei kāju priekšā aizlika vēl viena franciski runājoša tenisiste, lielisku sezonu aizvadošā Timeja Bačinskī.

Šveices tenisiste nospēlēja ļoti gudru maču, prasmīgi aizsargājoties un izturot pretinieces agresīvos uzbrukumus. Liziki uzbruka jaudīgi, taču bieži vien ļoti neprecīzi, divos setos spējot uzvarēt tikai piecos geimos. Liziki Bačinskī zaudēja trešo reizi četros mačos.

No šodienas mačiem jāizceļ arī Garbinjes Mugurusas uzvara trīs setos pār Andželiki Kerberi – 7:6(12), 1:6, 6:2. Spānijas tenisiste Vācijas sportisti trīs setos apspēlēja arī "French Open", toreiz uzvarot pēc zaudēta 1. seta – 4:6, 6:2, 6:2. Arī šoreiz Mugurusa bija labāka izturības pārbaudē, jo Kerbere, pārsvarā aizsargājoties, pamatīgi pagura, turklāt viņai uzbrukums vispār ir vājš.

Mugurusa un Kerbere izspēlēja fantastisku 1. setu, kas ilga 83(!) minūtes. Vācijas tenisistei bija 3:0 starta izrāviens, un varēja būt vēl labāk, taču Mugurusai ceturtajā geimā izdevās servi nosargāt no 0:40. Garbinje šodien atspēlēja 15 no 19 breikbumbām, ieskaitot 11 no 12 pirmajā setā. Piecas no tām bija setbumbu vērtībā pie rezultāta 5:6. Vēl četras setbumbas Mugurusa atspēlēja taibreikā. Mugurusa setbumbu izspēlē darbojās ne vien agresīvi, bet arī precīzi, bieži "krāsojot līnijas". Kerberei laba iespēja bija tikai vienā no deviņām setbumbu izspēlēm, kad viņai neliels auts pēc "backhand" apvedošā sitiena.