31.08.2014. 19:57
Šodien Anglijas Premjerlīgā tika aizvadītas atlikušās trešās kārtas spēles. "Liverpool" izbraukumā ar rezultātu 3:0 neatstāja nekādas cerības "Tottenham Hotspur", bet Londonas "Arsenal" viesos nespēja pieveikt "Leicester", cīnoties neizšķirti ar rezultātu 1:1.

Brendana Rodžersa vadītajai komandai otrā cīņa pēc kārtas bija jāaizvada izbraukumā pret spēcīgu pretinieku. Pēc zaudējuma "Manchester City" iepriekšējā kārtā, klupiens šodien "White Hart Lane" stadionā jau nozīmētu sarežģījumus turnīra tabulā. Savukārt Mourisio Poketino vadītā komanda izcīnīja uzvaras pirmajās divās spēlēs un cerēja savā laukumā turpināt iepriecināt savus līdzjutējus. "Liverpool" sastāvā laukumā devās arī pavisam nesen iegādātais uzbrucējs Mario Balotelli, kuram kopā ar Denielu Staridžu tika uzticēta atbildība vārtu gūšanai. Un abi spēlētāji jau trešajā minūtē izveidoja teicamu iespēju, kad Balotelli saņēmis piespēli no partnera ar galvu raidīja bumbu vārtu rāmī, bet teicami nospēlēja Igo Loriss. Abas komandas bez izlūkošanas metās uzbrukumos, bīstami momenti tika veidoti pie abiem vārtiem, līdz ar to futbola līdzjutējiem bija cerība redzēt kārtējo rezultatīvo trešās kārtas maču.

Sākums tika ielikts jau astotajā minūtē, kad pēc Staridža un Džordana Hendersona saspēles Rahīms Sterlings bez problēmām raidīja bumbu tīklā (0:1). Laukuma saimnieki praktiski uzreiz varēja rezultātu izlīdzināt, bet Emanuels Adebajors nokļuvis pret vārtsargu centās pārmest bumbu pāri Simonam Minjolē, kas arī izdevās, vienīgi tā lidoja arī nedaudz pāri vārtiem. Kaut arī pirmajā puslaikā nevienai no komandām vārtus gūt vairs neizdevās, līdzjutējiem nebija jāgarlaikojas, jo izdevības bija daudz un savas labākās īpašības nācās demonstrēt vārtsargiem. Dažas minūtes pirms pārtraukuma Naseram Šadli bija jāizlīdzina rezultāts, tomēr viņa spēcīgi raidīto bumbu izdevās atvairīt Minjolē.

Otrā puslaika sākumā viesi guva otros vārtus, kad diezgan apšaubāmu pārkāpumu Ērikam Daieram soda laukumā fiksēja Fils Dauds, bet Stīvens Džerārds realizēja 11 metru soda sitienu (0:2). 60. minūtē šaubas par mača iznākumu vienatnē likvidēja Alberto Moreno, kurš savā laukuma pusē atņēma bumbu Androsam Taunsendam, milzīgā ātrumā aizskrēja līdz pretinieku soda laukumam un precīzi trāpīja labajā apakšējā stūrī (0:3). Kaut arī laiks vēl bija pietiekoši daudz, mājinieku noskaņojums un cīņasspars acīmredzami bija sagrauts, jo "Tottenham" uzbrukumi vairāk atgādināja formālu attieksmi. Tikmēr viesi neizmantoja dažas teicamas iespējas rezultāta starpību padarīt vēl nepieklājīgāku.

Trešo turnīra kārtu šoreiz noslēdza Londonas "Arsenal" mačs izbraukumā pret "Leicester". Arsēna Vengera lielākā problēma šobrīd ir uzbrucēju trūkums, jo Olivjē Žirū traumas dēļ šajā gadā vairs nespēlēs. Galvenais treneris laukumā sūtīja gan Jaja Sanogo, gan Aleksi Sančesu. Jau 12. minūtē nepatīkamu galvas savainojumu cīņā ar Džefriju Šlupu guva Lorāns Koscelnijs. Pēc vairākām minūtēm centra aizsargs laukumā atgriezās, tomēr kā izrādījās vēlāk, ne uz ilgu laiku. Visnotaļ līdzvērtīgā cīņā viesi izvirzījās vadībā 20. minūtē, kad pēc Sanogo piespēles Sančess raidīja bumbu tīklā. "Leicester" atspēlējās jau pēc divām minūtēm, kad centrējumu soda laukumā noslēdza Leonardo Uloa. Šajā situācijā pozicionālu kļūdu pieļāva Koscelnijs, kurš acīmredzot nebija gatavs pilnvērtīgam darbam laukumā, tādēļ Vengers jau 26. minūtē viņa vietā sūtīja Kolumu Čembersu. Līdz pārtraukumam abas vienības izveidoja dažus momentus, kuros ar nelielu veiksmes palīdzību varēja cerēt uz panākumu, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Otrā puslaika sākumā mājiniekiem bija teicama iespēja izvirzīties vadībā, kad Uloa soda laukumā apspēlēja Čembersu, raidīja bumbu garām Voiceham Ščensnijam, bet trāpīja vārtu tīklam no sāna. Lielgabalnieki uzreiz atbildēja ar efektīvām izspēlēm, bet Ārons Remzijs un Sanogo nemācēja izmantot partneru teicamās piespēles. Kaut arī viesi vairāk kontrolēja bumbu uzbrukuma zonā, "Leicester" regulāri atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. 83. minūtē vienā no tiem tikai Ščensnija lieliskā reakcija glāba londoniešus pēc Džeimsa Vardija spēcīgi raidītās bumbas. Spēles laiks strauji tuvojās beigām, "Arsenal" izmisīgi centās uzlauzt laukuma saimnieku masveidīgo aizsardzību, tomēr otro reizi pārspēt Kasperu Šmeihelu tā arī neizdevās. Līdz ar to komanda otro maču pēc kārtas nespēja izcīnīt uzvaru izbraukumā.

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
30.08. 14:45 Burnley - Man United 0:0
30.08. 17:00 Man City - Stoke 0:1 (0:0) Diufs 58'
30.08. 17:00 Newcastle - Crystal Palace 3:3 (1:1) Janmāts 37' Ārons 74' Viljamsons 88' - Geils 1' Pančons 48' Zā 90'
30.08. 17:00 QPR - Sunderland 1:0 (1:0) Ostins 45'
30.08. 17:00 Swansea - West Brom 3:0 (2:0) Daiers 2'71' Rutledžs 24'
30.08. 17:00 West Ham - Southampton 1:3 (1:1) Noubls 27' - Šnaiderlins 45'68' Pelle 83'
30.08. 19:30 Everton - Chelsea 3:6 (1:2) Miralass 45' Neismits 69' Eto'o 76' - Košta 1'90' Ivanovičs 3' Koulmans 67'(s.v.) Matičs 74' Ramiress 77'
31.08. 15:30 Aston Villa - Hull 2:1 (2:0) Agbonlahors 14' Vaimans 36' - Jelavičs 74'
31.08. 15:30 Tottenham - Liverpool 0:3 (0:1) Sterlings 8' Džerārds 49'(11m) Moreno 60'
31.08. 18:00 Leicester - Arsenal 1:1 (1:1) Uloa 22' - Sančess 20'