20.04.2014. 15:54
Šodien plkst. 14:00 Anglijas Premjerlīgas 35. kārtā savu spēli izbraukumā pret "Norwich City" aizvadīja turnīra galvenā titula pretendente "Liverpool". Pateicoties Rahīma Sterlinga diviem gūtajiem vārtiem un rezultatīvai piespēlei uzvaru ar 3:2 izcīnīja "Liverpool", nostiprinot savas pozīcijas turnīra vadībā.

Ņemot vērā šīs nedēļas notikumus, kad turnīra pastarīte "Sunderland" pamanījās atņemt punktus "Manchester City" un "Chelsea", Brendana Rodžersa vadītajai komandai atlicis vien nezaudēt punktus pret rangā zemākām vienībām, lai beidzot izcīnītu savu pirmo Premjerlīgas titulu. Šodien savas ambīcijas nācās apliecināt pret "Norwich", kura cīnās par izdzīvošanu, tādēļ ir jo bīstamāka. "Liverpool" sastāvā nebija diskvalificētais Džordans Hendersons, kā arī iepriekšējā spēlē traumu guvušais Deniels Staridžs. Toties sastāvā bija turnīra rezultatīvākais spēlētājs Luiss Svaress, kurš savā karjerā trīs reizes guvis hattrick pret Norvičas klubu.

Nu jau visiem līgas klubu vadītājiem būtu jāzin, ka Rodžersa komandas spēcīgākais ierocis ir tieši spēļu sākums, kad spēlētāji darbojas maksimālos ātrumos un pielieto augstu presingu. Tomēr gandrīz neviens nespēj šim starta spiedienam pretoties. Nekādi pārsteigumi nenotika arī šodien un jau ceturtajā minūtē Rahīms Sterlings ar fantastisku tālsitienu neatstāja nekādas cerības Džonam Radijam (0:1). Pagāja vēl septiņas minūtes un viesi guva otros vārtus. Šoreiz Sterlings izcēlās ar perfektu piespēli vārtu priekšā, kur to noslēdza protams Svaress, gūstot savus 30. vārtus turnīrā (0:2). Prognozējami bija arī tas, ka ilgi "Liverpool" tik agresīvi aktīvu režīmu nevarēs noturēt un turpinājumā jau vairākas minūtes "Norwich" iespieda pretiniekus savā zonā, izveidojot bīstamus uzbrukumus. Neskatoties uz mājinieku pūlēm, rezultāts līdz pārtraukumam nemainījās.

Otrā puslaika sākumā "Norwich" turpināja vairāk uzbrukt, cenšoties atgriezt intrigu spēlē un savu panāca 54. minūtē. Bredlijs Džonsons gaisa divcīņā spēja izcīnīt bumbu pret vārtsargu Simonu Minjolē un Garijam Hūperam atlika raidīt to tukšos vārtos (1:2). Nu jau iniciatīva pilnībā piederēja mājiniekiem, kuri ar vēl lielāku apņēmību metās glābt spēli. Savukārt viesi turpināja spēlēt no aizsardzības un atbildēt ar pretuzbrukumiem, viens no kuriem 62. minūtē tika realizēts. Atkal uzmanības centrā bija Sterlings, kurš pēc reida no savas laukuma puses izdarīja sitienu un bumba pēc rikošeta no Džonsona kājas atrada ceļu tīklā (1:3).

Šāda neveiksme nespēja salauzt laukuma saimniekus, kuri turpināja meklēt veiksmi ar centrējumiem soda laukumā un 77. minūtē Roberts Snodgrāss ar galvu raidot bumbu vārtos vēlreiz samazināja rezultāta starpību, nodrošinot skatītājiem aizraujošu nobeigumu (2:3). 83. minūtē Rikijs van Volsvinkels neizmantoja teicamu iespēju izlīdzināt rezultātu, kad viņa raidīto bumbu spēja tvert Minjolē. Neskatoties uz "Norwich" centieniem "Liverpool" noturēja sarežģītu, bet ļoti svarīgu uzvaru, kas Rodžersa komandai jau bija 11. pēc kārtas, palielinot pārsvaru pār konkurentēm cīņā par uzvaru Premjerlīgā.

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
19.04. 14:45 Tottenham - Fulham 3:1 (1:1) Paulinjo 35' Keins 48' Kabuls 62' - Sidvels 37'
19.04. 17:00 Aston Villa - Southampton 0:0
19.04. 17:00 Cardiff - Stoke 1:1 (0:1) Vitingems 51'(11m) - Arnautovičs 45'(11m)
19.04. 17:00 Newcastle - Swansea 1:2 (1:1) Ameobi 23' - Bonī 45'90'
19.04. 17:00 West Ham - Crystal Palace 0:1 (0:0) Džedinaks 59'(11m)
19.04. 19:30 Chelsea - Sunderland 1:2 (1:1) Eto'o 12' - Vikhems 18' Borini 82'(11m)
20.04. 14:00 Norwich - Liverpool 2:3 (0:2) Hūpers 54' Snodgrāss 77' - Sterlings 4' 62' Svaress 11'
20.04. 16:05 Hull - Arsenal
20.04. 18:10 Everton - Man United
21.04. 22:00 Man City - West Brom