06.05.2014. 10:46

«Liverpool» izbraukumā nospēlēja neizšķirti 3:3 (1:0) ar Londonas «Crystal Palace».

Viesi mača rezultātu atklāja 18.minūtē, kad izcēlās Džo Alens, bet otrā puslaika sākumā Daniels Staridžs un urugvajiešu uzbrucējs Luiss Suaress izvirzīja «Liverpool» vadībā jau ar 3:0. Šis bija Suaresa 31. vārtu guvums sezonā, kas ir premjerlīgas rekorda atkārtojums. Līdz sezonas beigām Liverpūles komandai atlicis aizvadīt vēl vienu maču, līdz ar to Urugvajas uzbrucējam ir iespēja uzstādīt jaunu čempionāta rekordu.

Tomēr pēc trīs vārtu zaudējumiem «Crystal Palace» nepadevās, jo 79. minūtē pēc tālsitiena pirmo bumbu viesu vārtos raidīja aizsargs Demiens Delanijs, bet pēc divām minūtēm vēl vienus vārtus Londonas kluba labā guva Dvaits Geils, kurš bija precīzs arī divas minūtes pirms pamatlaika beigām, panākot 3:3.

Līdz ar to «Liverpool» visus trīs vārtus zaudēja deviņu minūšu laikā.

Zīmīgi, ka pēdējā reize, kad «Liverpool» premjerlīgā bija pamanījusies zaudēt trīs vārtu pārsvaru, bija 2000. gadā pret «Southampton» komandu, kuras labā toreiz divus vārtus guva Latvijas uzbrucējs Marians Pahars.

Pateicoties vienam izcīnītam punktam, «Liverpool» ar 37 spēlēs izcīnītu 81 punktu kļuvusi par premjerlīgas līdervienību, bet Mančestras «City» vienībai, kas aizvadītajā kārtā ar 3:2 pieveica Liverpūles «Everton», ir 80 punkti 36 spēlēs. Turklāt Mančestras komandai ir labāka gūto un zaudēto vārtu attiecība - +59 pret +50. Tieši šis būs rādītājs čempionu noteikšanai, ja sezonas beigās vairākām komandām būs vienāds punktu skaits.

Jau vēstīts, ka cita turnīra līdervienība Londonas «Chelsea» komanda svētdien nespēja savā laukumā izcīnīt uzvaru pār vienu no turnīra vājākajām vienībām «Norwich City» (0:0), tādējādi būtiski samazinot izredzes cīņā par valsts titula kroni.

Lai gan visus spēles laiku «Chelsea» futbolistiem piederēja milzīgs teritoriālais pārsvars, tomēr savas iespējas Londonas vienība nespēja pārvērst vārtu guvumā. Lieliski pretinieku vārtos darbojās Džons Rudijs, kurš tika galā ar visiem sāncenšu izpildītajiem sitieniem.

Neizšķirts «Chelsea» klubam praktiski atņēmis izredzes cīņā par titulu premjerlīgas kopvērtējumā.

Savukārt izcīnītais punkts Noridžas klubam ļāvis saglabāt teorētiskas izredzes cīņā par vietas saglabāšanu Anglijas futbola elitē.

Atlikušajā kārtā «Norwich City» futbolistiem savā laukumā būs jāpārspēj Londonas «Arsenal», kā arī jācer, ka pēdējās nedēļās lieliski spēlējošā «Sunderland» savā laukumā nespēs uzvarēt «West Bromwich Albion» un «Swansea City» klubus.

Tikmēr citā svētdienas mačā «Arsenal» savā laukumā ar 1:0 (1:0) pārspēja «Weast Bromwich Albion». Vienīgos vārtus mača 4. minūtē guva franču uzbrucējs Olivjē Žirū, kuram tie bija 16. vārti šīs sezonas turnīrā.

Premjerlīgas kopvērtējumā trešo vietu ar 79 punktiem 37 spēlēs pašlaik ieņem «Chelsea», bet par trīs punktiem mazāk ir «Arsenal» komandai, kas jau garantējusi ceturto vietu kopvērtējumā.

Vietu premjerlīgā sestdien zaudēja Londonas «Fulham» un «Cardiff City» komandas.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933