12.09.2014. 23:30
Ar atklātu, momentiem bagātu un nervu spriedzes pārpilnu spēli atsācies Francijas futbola čempionāts. Piektās kārtas ievadspēlē tikās Lionas "Olympique" un "Monaco" - komandas, kuras noteikti sapņo par medaļām, taču katastrofāli iesāka sezonu, pirms šī mača ieņemot attiecīgi 17. un 15. vietu. Smagā cīņā tomēr pelnītu uzvaru nosargāja Lionas "Olympique", kas uzvarēja ar rezultātu 2:1.

Spēli labāk iesāka Lionas "Olympique", kas vairāk kontrolēja bumbu un, neskatoties uz pāris bīstamiem "Monaco" prettriecieniem, 30. minūtē arī atklāja rezultātu. Lionieši izspēlēja labu kombināciju pie soda laukuma pusapļa, Nabils Fekirs nonāca aci pret aci ar Danijelu Subašiču un neatstāja horvātam nekādas cerības (1:0).

Nebija gan ilgi jāgaida "Monaco" atbilde. Vispirms pēc līdzīgas kombinācijas virsū Antonijam Lopešam sita Žofrē Kondogbijā, pēcāk Lukass Okamposs pēc individuāla reida netrāpīja vārtu rāmī, bet 39. minūtē viesu presings ļāva panākt izlīdzinājumu. Kondogbijā atņēma bumbu Samuelam Umtitī, soda laukumā atrada Okamposu, un šoreiz argentīnietis sita pārliecinoši – 1:1. Vēl puslaika izskaņā otrs mājinieku centra aizsargs Lindsejs Rozs uzdāvināja iespēju Dimitaram Berbatovam, bet bulgārs, šķiet, pats bija pārsteigts par tādu dāvanu un uzsita virsū portugāļu vārtsargam.

Arī otro puslaiku labāk sāka Lionas "Olympique", kas jau piektajā minūtē pretuzbrukumā tika pie lieliskas izdevības - Žordāns Ferrī, nokļuvis viens pret vienu ar vārtsargu, sita garām tuvajam stūrim. Pēc 12 minūtēm pirmais moments otrajā puslaikā bija arī viesiem, kad Lopešs atvairīja bīstamu Janika Ferreiras-Karrasko sitienu apakšējā stūrī, bet 70. minūtē abas komandas apmainījās ar nākamajiem asajiem momentiem. Aleksandrs Lakazets tikai nedaudz neaizsniedzās līdz Klintona Ndžī piespēlei gar vārtiem, bet jau nākamajā uzbrukumā Berbatovs ar galvu sita rokās Lopešam.

Pagāja tikai trīs minūtes, un Lionas "Olympique" beidzot teritoriālo pārsvaru pārvērta taustāmā rezultātā. Zīmīgi, ka vārtu kombināciju izveidoja aizsargi - centra aizsargs Umtitī no gala līnijas atspēlēja uz soda laukuma vidu, un kreisās malas aizsargs Korentēns Toliso teicami vienā pieskārienā sita tālajā vārtu stūrī (2:1). Uzreiz pēc vārtu guvuma mājiniekiem laukumā izgāja Joans Gurkufs, kuram pēc savainojuma izārstēšanas tā bija pirmā spēle šosezon - vietējā publika mūžīgi traumēto Gurkufu gan uzņēma ar svilpieniem. Esot vadībā, lionieši pilnībā atdeva iniciatīvu, bet tieši viņiem 80. minūtē bija superiespēja pielikt mačam punktu - Ndžī ierāvās soda laukumā, paskopojās ar piespēli un sita garām tālajam vārtu stūrim. Toties nākamajā minūtē "Monaco" gandrīz izrāva neizšķirtu - pēc stūra sitiena ar galvu sita Valērs Žermēns, tomēr mājiniekus glāba Lopešs un arī vārtu pārliktnis.

Lionas "Olympique" Francijas čempionāta sezonu sāka ar uzvaru pār "Rennes" (2:0), taču nākamajās spēlēs zaudēja gan "Toulouse" (1:2), gan līgas jaunpienācējām "Lens" (0:1) un "Metz" (1:2). Tikmēr "Monaco" sāka ar neveiksmēm pret "Lorient" (1:2) un "Bordeaux" (1:4), bet pēdējās cīņās ieguva četrus punktus pret "Nantes" (1:0) un "Lille" (1:1).