12.01.2014. 10:06
Pateicoties savu pussargu lieliskajam sniegumam Sietlas "Seahawks" un Jaunanglijas "Patriots" uzveica savus oponentus pirmajā izslēgšanas mačā un kvalificējās Nacionālās futbola līgas konferences izslēgšanas spēļu kārtai.

Lai arī NFL izslēgšanas mači sākās jau pagājušonedēļ, četras labākās komandas tiem pievienojas vien šonedēļ, divīziju spēļu kārtā. Tā Sietlas "Seahawks" dienas pirmajā mačā tikās ar Ņūorleānas "Saints", bet Jaunanglijas "Patriots" cīnījās ar Indianapolisas "Colts".

Mačs Sietlā sākās ar sliktu laiku, lielu vēju un neizturamu troksni stadionā, taču tā izrādījās visnotaļ pieņemama vide mājniekiem, bet ne tik patīkami jutās ņūorleānieši, kuriem mača sākums izvērtās par katastrofu – vāji uzbrukumi, kļūda spērienā, noteikumu pārkāpums, garām aizsists brīvsitiens, zaudēta bumba. Viņiem, jāsaka, paveicās, ka Sietlas futbolistiem arī iesākumā viss tik pārliecinoši nevedās, lai gan pirmie trīs draivi noslēdzās ar izmaiņām uz tablo. Sākumā realizēti divi tiešie brīvsitieni, bet vēlāk – "Sauints" ļaunākā murga Maršavna Linča 15 jardu skrējiens ieskaites zonā. Puslaika pārtraukumā komandas gāja pie rezultāta 16:0 "Seahawks" labā uz tablo un mājnieku nospiedoša pārsvara laukumā.

Līdz nākamajam rezultatīvajam uzbrukumam gan bija jāpagaida, jo Ņūorleānas komanda to veica vien pēdējās ceturtdaļas sākumā, kad Khairijs Robinsons ienesa bumbu gala zonā, bet Marks Ingrems realizēja divu punktu uzbrukumu. Šajā brīdī abas komandas šķīra viena rezultatīva 8 punktu uzbrukuma tiesa un šķita, ka mača liktenis vēl nav galīgi izlemts, taču tuvojoties mača izskaņai Maršavns Linčs teica savu pēdējo vārdu – 31 jards, 7 punkti un "Skittles" konfekšu lietus. Pēdējā spēles pusminūtē Markiss Kolstons vēl notvēra Drū Brīza piespēli un šos septiņus punktus atguva, taču ar to bija daudz par maz, lai atjaunotu intrigu mačā. 23:15 un Sietla gaida savus pretiniekus NFC čempionu spēlē.

Spēles beigu protokolā Linča kontā bija 140 jardi (28 mēģinājumos), 2 piezemējumi. Rasels Vilsons spēlēja maksimāli droši, tāpēc viņa cipari nebija ne tuvu tik iespaidīgi kā viņa oponentam. Vilsons realizēja 9 no 18 piespēlēm, guva 103 jardus. Savukārt aizsardzībā spīdēja Kems Čenslors un Ērls Tomass, kuriem, attiecīgi 14 un 11 spēka paņēmieni.Zaudētāju rindās Drū Brīzs realizēja 24 no 43 piespēlēm, guva 309 jardus un vienu rezultatīvu piespēli. Markiss Kolstons, kurš arī bija šīs rezultatīvās piespēles adresāts bija produktīvākais spēlētājs uzbrukumā – 144 jardi.

Jāpiebilst, ka šajā mačā laukumā atgriezās savainojumu nomocītais Pērsijs Hārvins, taču spēles laikā viņš dabūja pamatīgi ciest un beigu beigās pameta laukumu ar iespējamu smadzeņu satricinājumu.

Otrajā spēlē Legarets Blants guva 166 jardus, četras reizes nogādāja bumbu ieskaites zonā un kopā ar "Patriots" aizsardzību nodrošināja savai komandai vietu AFC čempionu mačā. Jāpiebilst gan, ka, sakarā ar ASV valdošajiem ārkārtējiem laikapstākļiem, kuri nepagāja garām arī Bostonai, "Patriots" arī, tāpat kā agrā mača saimnieki, izvēlējās spēlēt drošāk un lielāku uzsvaru likt uz pussargiem.

Toms Breidijs spēli noslēdza ar 198 jardiem (13/25) un bez rezultatīvām piespēlēm, savukārt Endrjū Laks guva 331 jardu (20/41) un divas rezultatīvās piespēles, taču četras viņa piespēles nonāca pretinieku aizsargu rokās. Jāpiebilst, ka divos mačos, ko Laks ir aizvadījis pret Jaunanglijas komandu viņš ir pieļāvis septiņas pārtvertās bumbas.

Mača beigu rezultāts – 43:22.

Šovakar notiks atlikušie divi otrās izslēgšanas spēļu kārtas mači – Sanfrancisko "49ers" tiksies ar Karolīnas "Panthers", bet Sandjego "Chargers" cīnīsies pret Denveras "Broncos".

Izmantotie resursi:NFL.com - Official Site of the National...ESPN: The Worldwide Leader In SportsLatvijas Peintbola klubs, biedrība K.Valdemāra 40, Rīga, LV-1010
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties