07.06.2015. 08:05
Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa finālsērijā neizšķirtu (1-1) izdevies panākt Tampabejas ''Lightning''. Naktī uz svētdienu rezultatīvā spēlē ''Lightning'' prata pieveikt Čikāgas ''Blackhawks'' ar rezultātu 4:3. Izšķirošos vārtus trešā perioda vidū skaitliskajā vairākumā ar spēcīgu metienu guva Džeisons Gerisons.

Arī ''Lightning'' un ''Blackhawks'' pirmā cīņa norisinājās Tampabejā, kur trešā perioda izskaņā Čikāga pamanījās gūt divus vārtus un svinēt laimīgu 2:1 panākumu, neskatoties uz to, ka mājinieki guva vārtus jau pašā spēles sākumā un atlikušo spēles daļu līdz 54. minūtei arī atradās vadībā.

Abas komandas pirmajā perioda, salīdzinot ar sērijas pirmo spēli, izdarīja daudz metienu pa vārtiem. Ja Bens Bišops ar visiem 11 pretinieku mēģinājumiem tika galā, tad Korijs Krofords reizi arī kapitulēja. Tas notika 14. minūtē, kad Kedriks Pakets zonā veikli atbrīvojās no pretinieka un izdarīja metienu tālajā stūrī, kamēr Krofords, vārtu priekšā esot burzmai, neko daudz redzēt nevarēja - 1:0 ''Lightning''. Perioda beigās mājinieki ieguva iespēju dubultot pārsvaru, taču neizmantoja skaitlisko vairākumu.

Pēc neizmantotām Tampabejas iespējām ''Blachhawks'' otrā perioda sākumā izlīdzināja rezultātu - Markusa Krīgera metienu sev priekšā atsita Bens Bišops, bet pirmais pie ripas bija Endrjū Šo - 1:1. Teuvo Teravainens, kurš iepriekšējā spēlē kļuva par mača galveno varoni (1+1), izcēlās arī naktī uz svētdienu - pēc vairākuma kombinācijas perioda sestajā minūtē Teravainens precīzi meta no vārtu priekšas (1:2).

Ļoti svarīgi priekš ''Lightning'' bija ātrie atbildes vārti - Džeisona Gerisona uzmetienu vārtu virzienā izcili vārtos pārvirzīja Ņikita Kučerovs. 35. minūtē kļūdījās ar Krofords, kurš ielaida ripu pēc Tailera Džonsona metiena no asa leņķa, nenosedzot tuvo stūri (3:2). Trešā perioda sākumā viesiem gan ātri atkal izdevās panākt neizšķirtu - ātrā pārejā uzbrukumā pēc Džonatana Teivza piespēles no zonas vidusdaļas spēcīgi un precīzi meta Brents Sībruks. (3:3).

Perioda vidusdaļā savainojuma dēļ ledu pameta mājinieku pamatvārtsargs Bišops, kura vietā stājās 20 gadus vecais krievs Andrejs Vasiļevskis. Jaunajam vārtsargam ar disciplinētu spēli palīdzēja visa ''Lightning'' komanda, pie tam 49. minūtē gūti arī izšķirošie vārti - pēc labas kombinācijas vairākumā ar kārtīgu šāvienu punktu spēlei pielika Gerisons - 4:3 un sērijā neizšķirts 1-1.