16.12.2014. 19:16
Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs Tampabejas «Lightning» otrdien no fārmkluba izsauca iepriekšējās nedēļas Amerikas Hokeja līgas (AHL) labāko vārtsargu Andreju Vasiļevski, nevis viņa konkurentu latvieti Kristeru Gudļevski.

Pirmdienas NHL regulārā čempionāta mačā izbraukumā pret Pitsburgas «Penguins» ķermeņa lejasdaļas savainojumā iedzīvojās «Lightning» pamatvārtsargs Bens Bišops. Amerikāņu vārtsargs spēja aizvadīt šīs spēles pirmo trešdaļu, atvairot četrus no pieciem sāncenšu metieniem, taču otrajā un trešajā periodā hokejists laukumā vairs neizgāja.

Viņa vietu ieņēma pieredzējušais krievu vārtsargs Jevgēņijs Nabokovs, taču mača turpinājumā «Lightning» piedzīvoja zaudējumu ar 2:4. Bišops otrajā un trešajā trešdaļā nebija redzams arī uz Tampabejas komandas rezervistu soliņa, turklāt paredzams, ka viņš nepiedalīsies vienības nākamajā spēlē, kad jau otrdien viesos jātiekas ar Filadelfijas «Flyers». Precīza Bišopa traumas nopietnība pagaidām netiek nosaukta.

Līdz ar to jau tika prognozēts, ka «Lightning» izsauks vārtsargu no AHL kluba Sirakjūsas «Crunch», kurā šosezon vietu vārtos dala Gudļevskis un Vasiļevskis.

Šosezon 20 gadus vecais Vasiļevskis AHL turnīrā piedalījies 14 spēlēs, kuru laikā izcīnījis sešas uzvaras. Talantīgais krievu vārtsargs katrā no mačiem vidēji ielaidis 2,34 ripas un atvairījis 91,8% metienu. Iepriekšējos četros mačos viņš ielaidis vien divas ripas, uzvarot septiņas no pēdējām astoņām cīņām.

Šī ir Vasiļevska pirmā sezona Ziemeļamerikas hokejā, bet šajā pavasarī viņš ar Krievijas valstsvienību triumfēja pasaules čempionātā.

Tikmēr par diviem gadiem vecākais Gudļevskis šosezon AHL čempionātā aizvadījis 12 spēles, izcīnot astoņas uzvaras. Šo maču laikā latvietis caurmērā ielaidis 3,03 ripas un atvairījis 89,8% metienu.

Pagājušo sezonu Gudļevskis sāka Austrumkrasta hokeja līgas (ECHL) komandā Floridas «Everblades», bet pēc neilga laika saņēma izsaukumu uz «Crunch», kur pavadīja lielāko daļu sezonas. Februārī vārtsargs lieliski aizstāvēja Latvijas godu Soču olimpiskajās spēlēs, bet sezonas izskaņā debitēja «Lightning» sastāvā. Tādējādi Gudļevskis kļuva par pirmo spēlētāju vēsturē, kurš vienas sezonas laikā uzspēlējis NHL, AHL, ECHL un olimpiskajās spēlēs.

Bišops šosezon piedalījies 26 «Lightning» komandas spēlēs, tiekot pie 16 uzvarām. Katrā no cīņām viņš caurmērā ielaidis 2,35 ripas un atvairījis 91,3% pretinieku metienu.

Savukārt 39 gadus vecais Nabokovs astoņos mačos guvis trīs uzvaras, vidēji ielaižot 2,99 ripas un atvairot 89,3% metienu.

Ar 32 spēlēs izcīnītu 41 punktu «Lightning» šobrīd ieņem otro vietu Atlantijas okeāna divīzijas kopvērtējumā, kamēr Austrumu konferencē tā ir ceturtā.