15.11.2013. 07:40
Nacionālajā hokejā līgā šonakt ļoti pārliecinošu uzvaru izcīnījusi Tampabejas „Lightning”, kura ar 5:1 pieveica Anaheimas „Ducks”, savukārt Dalasas „Stars” panākumā pār Kalgari „Flames” (7:3) veselus sešus punktus guva kanādiešu uzbrucējs Džeimijs Bens.

Kanādas izlases līdera un līgas rezultatīvākā spēlētāja Stīvena Stemkosa kājas lūzums pirms pāris dienām bija atstājis „Lightning” pamatīgu problēmu priekšā, taču šīs problēmas nekādi nebija manāmas šīs nakts spēlē pret „Ducks”.

Anaheimieši savu pirmo metienu pa Bena Bišopa vārtiem izdarīja tikai 13. minūtē, kamēr ar Valtera Filpula un Martina Senluī pūlēm „Lightning” jau 23. minūtē panāca 3:0, bet 31. minūtē „Ducks” zaudēja arī ceturtos vārtus. Nelielās cerības, kuras uzplaiksnīja pēc Emersona Ītema vieniem atgūtajiem vārtiem, trešā perioda sākumā apdzēsa zviedru aizsargs Viktors Hedmans.

„Lightning” uzvarēja ar 5:1, kas nozīmēja, ka šosezon joprojām vēl nav zaudējusi ne punktu spēlēs pret Rietumu konferences komandām – septiņas spēles, septiņas uzvaras. „Ducks” tikmēr par spīti jau otrajam zaudējumam pēc kārtas saglabā NHL līderpozīcijas, tiesa, tikai trīs punktu attālumā ir veselas piecas komandas, Tampabeju ieskaitot.

Dalasas „Stars” tikmēr meklējama turnīra tabulas vidusdaļā, taču tas viņiem netraucēja šonakt ar 7:3 pieveikt „Flames”. Par īstu uguņošanu šajā spēlē parūpējās dalasiešu kapteinis Džeimijs Bens un starpsezonā iegūtais Tailers Seigins, kuru saspēle nebūs starp „Flames” patīkamākajām atmiņām – Bena veseli seši rezultativitātes punkti (1+5), bet Seiginam četri vārti (4+1), turklāt visos Seigina vārtos ar piespēli palīdzēja tieši Bens.

Septiņus vārtus šonakt sameta arī Sentluisas „Blues”, turklāt izdarīja to pret vienu no vienu šīs sezonas spēcīgākajām aizsardzības komandām, proti, Kolorado „Avalanche”. Neveiksmīga šī spēle bija abiem „Avalanche” vārtsargiem, jo otrajā periodā Žanu Sebastjanu Žigēru nomainīja Semjons Varlamovs, taču ielaida divus ātrus vārtus, un trešā perioda sākumā laukumā atkal tika sūtīts Žigērs, kas gan nepalīdzēja izvairīties no sagrāves 3:7, turklāt divus vārtus „Avalanche” guva tikai spēles beigās, kad lielas nozīmes tam vairs nebija.

Tikmēr Sanhosē "Sharks" viesos izglābusies no zaudējuma pret "Canucks". Vēl 59. minūtē "Sharks" zaudēja ar 0:1, taču kā glābējs pieteicās čehu talants Tomāšs Hertls, kurš 65 sekundes pirms pamatlaika beigām panāca 1:1, savukārt papildlaikā uzvaru Sanhosē atnesa Dena Boila precīzais metiens.