14.02.2015. 10:46
ASV kalnu slēpotājs Teds Ligetijs savā dzimtenē notiekošajā pasaules čempionātā triumfējis milzu slaloma disciplīnā. Viņš kļuvis par pirmo, kurš šo godu ieguvis trīs reizes.

ASV līdzjutēju favorīts Teds Ligetijs pēc pirmā slēpojuma ieņēma tikai piekto vietu, taču atstatums līdz līderim Marcelam Hiršneram nebija pārāk liels. Otrajā slēpojumā Ligetijs slēpoja daudz agresīvāk un uzstādīja nopietnu kontrollaiku, kuram konkurenti nespēja pietuvoties.

Ligetijs Hiršeru apsteidza gandrīz par pussekundi, savukārt trešās vietas ieguvējs francūzis Aleksis Penturo atpalika jau 0,88 sekundes. Pārējie sportisti bija jau vairāk nekā sekundes atstatumā.

Ligetijs par pasaules čempionu milzu slalomā kļuvis trešo reizi (iepriekš 2011. un 2013. gadā). Līdz šim neviens šajā disciplīnā nebija guvis vairāk par divām uzvarām pasaules čempionātos. Savukārt šajā čempionātā Ligetijs varēja lepoties arī ar bronzu kombinācijā, kurā pārliecinoši uzvarēja Hiršers.

Sīva cīņa izvērtās arī sieviešu konkurencē, kur uz uzvaru pieteikumus izdarīja vairākas sportistes, taču visas palika austrietes Annas Feningeras ēnā. Viņa ar diviem lieliskiem slēpojumiem pārspēja tuvāko sekotāju par gandrīz pusotru sekundi, turklāt nepatraucēja arī visai nozīmīga kļūdas trases lejasdaļā.

Feningerai šī ir trešā medaļā šajā pasaules čempionātā, savukārt otro vietu ieguva vāciete Viktorija Rebensburga, kurai pirmais slēpojums nepadevās, taču otrajā tika uzrādīts labākais laiks. Viņa par sekundes desmitdaļu apsteidza zviedrieti Džesiku Lindelu-Vikarbiju.

Pasaules čempionāts turpināsies šovakar 19:15 ar slalomu sievietēm.