20.01.2015. 23:36
Anglijas Līgas kausa pusfinālos uzvarētājs tiek noskaidrots divu spēļu duelī. Intriģējošākais pāris pirmo cīņu aizvadīja šovakar "Anfield" stadionā, kur "Liverpool" uzņēma Londonas "Chelsea". Laukuma saimnieki visu spēli aizvadīja daudz labāk uzbrukumā, tomēr spēja izcīnīt tikai neizšķirtu 1:1. Atbildes mačs norisināsies pēc nedēļas "Stamford Bridge" arēnā Londonā.

Atrodoties pāris soļu attālumā no uzvaras Līgas kausā, neviens vairs spēkus pusfinālos netaupa. Abu komandu galvenie treneri, ar pāris atkāpēm, laukumā sūtīja pamatsastāvā spēlētājus. Žuzē Mourinju, pēc pāris spēļu pauzes, vārtu drošību atkal uzticēja Tibo Kurtuā, bet rezervē tika atstāts viens no pēdējo maču labākajiem spēlētājiem Oskars. Savukārt Brendans Rodžerss jau ierasti izmantoja shēmu ar trīs centra uzbrucējiem, bet nominālā uzbrucēja loma tika uzticēta Rahīmam Sterlingam.

Cīņas sākumā daudz bīstamākus uzbrukumus veidoja laukuma saimnieki, ar ātrām piespēlēm sagādājot lielas problēmas viesu centra aizsargiem, bet 16. minūtē Kurtuā glāba savu komandu pēc lieliski izpildīta Stīvena Džerārda tālsitiena. Tomēr jau nākamajā "Chelsea" uzbrukumā galvenais tiesnesis Martins Atkinsons norādīja uz 11 metru soda sitiena atzīmi, kad Edens Azārs ļoti labprāt krita pēc saskarsmes ar Emre Džanu. Pats Azārs pārliecinoši pārspēja Simonu Minjolē, atklājot spēles rezultātu (0:1). Mājinieki turpināja iesākto spēles stilu, gandrīz perfekti saspēlējoties londoniešu laukuma pusē, demonstrējot atraktīvu un skaistu uzbrukuma futbolu, vienīgi līdz sitieniem pa vārtiem tika pārāk reti. Puslaika beigās laukumā izcēlās vairāki asumi, Atkinsonam nācās parādīt brīdinājumus abu komandu spēlētājiem, bet rezultāts līdz pārtraukumam nemainījās.

Otro puslaiku ar dominēšanu laukumā turpināja "Liverpool", kas arī bija saprotams dēļ rezultāta uz tablo. Tāpat kā saprotama bija Mourinju komandas uzmanīgā spēle savā soda laukuma tuvumā. Tomēr 59. minūtē mājinieki sagaidīja pretinieku kļūdu, atstājot pārāk lielu plašumu starp pussargu un aizsardzības līnijām, ko perfekti ar individuālu reidu un sitienu labajā vārtu stūrī pabeidza Sterlings (1:1). Nu jau kārta bija "Chelsea" spēlētājiem mesties uzbrukumos uz brīdi pārņemot iniciatīvu mačā, tomēr tas deva iespēju arī Rodžersa komandai tikt pie labām sitienu pozīcijām. 66. minūtē Džerardam bija jāizvirza savu komandu vadībā, bet pavisam nedaudz pievīla precizitāte un bumba trāpīja pa stabu. Atlikušajā laikā liverpūlieši vairākas reizes bija tuvu uzvaras vārtiem, bet izcilais Kurtuā neļāva bumbai nokļūt tīklā pēc Adama Lalanas un Sterlinga sitieniem. Līdz ar to pirmais mačs beidzās ar neizšķirtu rezultātu 1:1 un pāra uzvarētājs 27. janvārī tiks noskaidrots Londonā.