24.11.2013. 23:17
Basketbola skolas "Kolibri" audzēkne Līga Vente sestdien, 23. novembrī, sasniedza personīgo rekordu un guva 31 punktu Nacionālās studentu sporta asociācijas (NCAA) otrās divīzijas spēlē, palīdzot savai komandai turpināt nezaudēto spēļu sēriju.

“Eckerd College” basketbolistes (4-0) sestdien svinēja ceturto uzvaru pēc kārtas, savā laukumā Floridā pārspējot “Flagler College” (1-2) ar rezultātu 95:84 (37:44, 58:40).

Spēka uzbrucēja Līga Vente 30 minūtēs guva 31 punktu (2p 14/20, 1p 3/4), izcīnīja deviņas bumbas zem groziem, tai skaitā piecas bumbas aizsardzībā, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, četras reizes kļūdījās un pārķēra vienu bumbu. Spēlētāja par 13 punktiem uzlaboja pirms gada sasniegto rekordu.

Ceturtā gada studente-kreile šosezon četrās spēlēs vidēji ir guvusi 17,8 punktus, izcīnījusi 7,5 atlēkušās bumbas un izdarījusi 1,3 piespēles. Vente no spēles uzbrukusi ar 69,8% precizitāti (30/43), kā arī realizējusi 57,9% brīvmetienu (11/19). Iepriekšējā sezonā viņa 23 no 26 spēlēm laukumā gāja “Eckerd” starta piecniekā, vidēji gūstot 9,9 punktus.

Pirmajos divos gados ASV spēlētāja pārstāvēja NJCAA pirmās divīzijas komandu “Colby Community College”. Otrajā sezonā valmieriete 24 spēlēs vidēji sameta 12,7 punktus un savāca 7,7 atlēkušās bumbas.

Trešajā novembrī “Eckerd” basketbolistes pārbaudes spēlē Leksingtonā zaudēja valstī ar septīto numuru izliktajai “Kentucky” vienībai – 35:83 (15:33, 20:50). Līga Vente 31 minūtē guva 13 punktus (2p 5/11, 3p 1/1), izcīnīja sešas bumbas zem groziem, divas reizes kļūdījās, bloķēja divus metienus un saņēma sešas personiskās piezīmes.

“Eckerd” sastāvā spēlē arī “Juglas” audzēkne Kristiāna Štauere. Spēlē pret “Flagler” viņa 13 minūtēs guva divus punktus (2p 1/1), izcīnīja divas atlēkušās bumbas, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, vienu reizi kļūdījās, bloķēja vienu metienu un pārķēra vienu bumbu.