13.08.2015. 18:31
Latvijas U16 meiteņu izlase Eiropas kadetu čempionātā Portugāles pilsētā Matusinju pirmajā spēlē zaudēja Ungārijas komandai – 69:86 (19:16, 32:34, 49:57). D apakšgrupas turnīrā Latvijas komandas pretinieces vēl būs Anglijas (piektdien plkst.22:45) un Spānijas (sestdien plkst.22:45) basketbolistes. Trīs labākās vienības turpinās cīņu par medaļām, 4.vietas ieguvējas – par 9.vietu noslēguma tabulā un vietas saglabāšanu virslīgā.

Latvijas U16 izlases galvenā trenere Līga Alilujeva:

“Abas komandas bija izdarījušas secinājumus pēc nesenās spēles Eiropas jaunatnes olimpiskajā festivālā. Mums tas palīdzēja pirmajā puslaikā saglabāt līdzsvaru. Taču spēles otrajā puslaikā fiziski neizturējām. Tika pieļautas kļūdas, ko pretinieces nežēlīgi izmantoja. Pretinieces bija spēcīgākas, veiklākas, ātrākas.

Ungārietes bija atšifrējušas mūsu vājās vietas. Agresīvs spiediens tika vērsts pret mūsu saspēles vadītājām, piespiežot kļūdīties un traucējot organizēt uzbrukumus. Pretinieces meta par 14 sodiem vairāk (9/13 – 21/27) un lielāko daļu no tiem pēc mūsu kļūdām aizsardzībā. Mūsu līderēm sniegums bija pārāk nevienmērīgs.

Beigās mīnusi iznāca lielāki, nekā bijām pelnījušas, spriežot pēc spēles gaitas. Komandas spēlē bija arī daudz pozitīvu iezīmju. Nospēlējām rezultatīvāk nekā nesen Tbilisi (divpunktnieki 24/54, trīspunktnieki 4/13). Patika komandas cīņasspars un emocijas.

Pirmā neveiksme tagad jāaizmirst, viss čempionāts vēl priekšā. Jau sākam gatavoties otrajam mačam ar Anglijas izlasi, kas piektdien sāksies vēlu vakarā. Šodien skatīsimies spēli Spānija – Anglija, analizēsim pretinieču spēli un centīsimies neatkārtot šodien pieļautās kļūdas.”

Latvijas U16 izlases kalendārs un statistika: Sieviešu U16 izlase